Karty graficzne

MSI wprowadza nowe Radeony. Długo musieliśmy na nie czekać, ale wyglądają świetnie

przeczytasz w 2 min.

Czekaliśmy, czekaliśmy i się w końcu doczekaliśmy! Firma MSI dołącza do producentów, którzy przygotowali swoje autorskie wersje kart Radeon RX 7900 XT i Radeon RX 7900 XTX.

Jesteśmy po premierze kart graficznych Radeon RX 7900 XT i Radeon RX 7900 XTX, a w międzyczasie na rynku pojawiły się niereferencyjne wersje kart partnerskich producentów. Wśród niereferentów początkowo nie było modeli MSI.

Zgodnie z obietnicami producent nadrobił zaległości i przygotował swoje konstrukcje.

MSI prezentuje swoje wersje kart Radeon RX 7900

Producent przygotował modele Radeon RX 7900 XT Gaming Trio Classic i Radeon RX 7900 XTX Gaming Trio Classic. Obydwa bazują na tej samej konstrukcji.

MSI Radeon RX 7900 XTX Gaming Trio Classic

MSI Radeon RX 7900 XTX Gaming Trio Classic

Do chłodzenia kart wykorzystano autorski układ chłodzenia Tri Frozr 2, który wykorzystuje masywny radiator z ciepłowodami oraz trzy wentylatory Torx Fan 4.0. Co ważne, konstrukcja oferuje pasywny tryb działania Zero Frozr, więc w spoczynku powinna pozostawać całkowicie bezgłośna.

Modele MSI Gaming Trio Classic zostały utrzymane w efektownej stylistyce i na pewno wpadną w oko entuzjastom. Warto jednak zwrócić uwagę, że karty są naprawdę spore (zajmują trzy miejsca w obudowie i mają prawie 33 cm długości).

Do dyspozycji oddano cztery wyjścia obrazu: HDMI 2.1 oraz trzy DisplayPort 2.1. Do poprawnego działania wymagane jest podłączenie trzech 8-pinowych wtyczek zasilających.

Różnica sprowadza się do specyfikacji. W modelu Radeon RX 7900 XT zastosowano rdzeń Navi 31 XT z 5376 jednostkami cieniującymi oraz 20 GB pamięci GDDR6 320-bit. Radeon RX 7900 XTX oferuje mocniejszą konfigurację – układ Navi 31 XTX z 6144 jednostkami cieniującymi oraz 24 GB pamięci GDDR6 384-bit.

MSI Radeon RX 7900 XTX Gaming Trio Classic

Szczegóły dotyczące dostępności kart MSI Radeon RX 7900 XT Gaming Trio Classic i Radeon RX 7900 XTX Gaming Trio Classic w sklepach jeszcze nie zostały ujawnione. Możemy jednak podejrzewać, że autorskie wersje MSI będą wyżej wycenione od referencyjnych modeli AMD.

Źródło: MSI

Komentarze

19
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  RedFox01
  6
  Kto czekał ten czekał i wygląda standardowo w wersji Gaming X, więc czym się tu podniecać, a poza tym wygląd ma znaczenie, chyba liczy się to czy jest cicha, ma wydajne chłodzenie, ile zużywa W i jakie ma osiągi, no chyba że ktoś tylko kupuje karty dla wyglądu i lubi się tylko na nie przyglądać.
  • avatar
   2
   Zaskakujące, że wszyscy partnerzy tak chętnie kopiują chłodzenie referencyjne (zdecydowanie średnio udane), podczas gdy na kartach NVIDII prześcigają się, kto zrobi większą kartę... Dobrze, gdyby chociaż się okazało, że te referencyjne wersje od MSI nie będą cierpieć na problemy z temperaturami hot-spot.
   • avatar
    losiaczek1
    2
    Karta jak karta. Wygląda jak wersja poprzednia i przed poprzednia itd. Ważne żeby AMD poprawiło RT w swoich kartach.
    • avatar
     zack24
     1
     Jakoś szału ni ma panie...
     • avatar
      Blejd
      0
      Szkoda tylko że w RT są wciąż generacje w plecy.
      • avatar
       Ruffriders1988
       -2
       Cena mnie interesuje ale jak to u MSI będzie zawyżona ~800-1000zł więcej niż w sumie to samo co gdzie indziej ale o mniejszym PRESTIŻU
       • avatar
        Mały Miki
        0
        Co do chłodzenia GamingX to są udane,nie dość że dość e chłodne to i ciche,wystarczy przejrzeć testy tych kart graficznych obojętnie czy od AMD czy NVidii.
        • avatar
         Adrianwo
         0
         Spadajcie z Rosji!!!
         • avatar
          cyna76
          0
          "wyglądają świetnie" to raczej kwestia gustu , dla mnie świetnie to wyglądają ostatnie dwie wersje FE od NV i referenty od AMD , a tu raczej "odpustowo" z kolorystyką
          • avatar
           bankaigoku
           0
           Ciekawe jakiej jakości jest w nich PCB i sekcja zasilania.
           • avatar
            psscho
            0
            Ogólnie karty od msi są świetne w szczegolności gaming x