Ciekawostki

Płacisz za Netflix Premium? Zyskasz więcej

przeczytasz w 2 min.

Netflix Premium nie zmienia ceny, ale wprowadza dodatkowe korzyści dla abonentów. Dotyczą jakości dźwięku oraz pobierania treści do późniejszego oglądania offline.

Dobre wiadomości dla abonentów Netflix Premium

W ostatnim czasie Netflix miał dla nas prawie same złe wiadomości – kasował kolejne sezony seriali, które miały swoich fanów, utrudniał współdzielenie konta, a jego plan z reklamami okazał się wydmuszką. Tym razem dla odmiany przygotował bardzo pozytywnego newsa – dla osób płacących za najwyższe pakiety Netflix.

Kosztujący 60 zł miesięcznie pakiet Netflix Premium już do tej pory był jedynym, który oferował wideo w rozdzielczości 4K, a do tego umożliwiał korzystanie z trybu HDR. Teraz właściciele serwisu postanowili zadbać o to, by jakość dźwięku dorównała obrazowi. Konkretnie: pojawiła się funkcja dźwięku przestrzennego

Dźwięk przestrzenny na Netflix

Netflix obiecuje realistyczny dźwięk przestrzenny niezależnie od tego, na jakim urządzeniu oglądamy film lub serial. Ponadto: „bez specjalistycznego sprzętu”. Oczywiście takie zapowiedzi trzeba przyjmować z pewnym dystansem, bo o ile symulacja jak najbardziej jest możliwa, to prawdziwie trójwymiarowe audio zapewni tylko dobry system głośnikowy. 

Niemniej jednak całkiem możliwe jest, że rzeczywiście każdy abonent Netflix Premium usłyszy różnicę. Aby się o tym przekonać, wystarczy w aplikacji wpisać hasło „dźwięk przestrzenny” i po chwili naszym oczom ukaże się lista ponad 700 filmów i seriali obsługujących ten nowy standard. Wśród nich znajdują się takie hity jak Stanger Things, Wednesday czy Glass Onion: Film z serii „Na noże”. 

Jeszcze jedna nowinka

Jest coś jeszcze. Od początku lutego 2023 roku zwiększeniu uległa liczba urządzeń, na które można pobierać filmy i seriale do późniejszego oglądania bez dostępu do internetu. Z dotychczasowych czterech limit został podniesiony do sześciu. 

Bez wątpienia zmiany można zaliczyć na plus. Niemniej jednak nie da się ukryć, że dźwięk przestrzenny i dwa dodatkowe urządzenia do oglądania offline to raczej marna pociecha w obliczu eliminacji możliwości współdzielenia konta – dla wielu osób może to oznaczać nawet czterokrotny wzrost wysokości abonamentu. 

Źródło: Netflix Polska

Komentarze

10
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  tulika
  5
  Lepiej by podnosili jakość treści a nie tylko formy, Lepiej obejrzeć dobry film w zwykłym stereo niż gniota w najnowszych możliwych technologiach.
  Kiedy się wreszcie skończy epoka indoktrynacji w takich serwisach?
  Jak kiedyś kreatorzy mody wymusili by modelki wyglądały nie jak kobiety a płascy, chudzi chłopcy , bo akurat takie mieli preferencje i swoimi wpływami praktycznie zdeformowali świat, Tak samo swoimi ideologiami netflixy, hbo i inne próbują zamiast odpowiadać na potrzeby odbiorców w sposób proporcjonalny wszędzie muszą pakować te swoje jedynie słuszne spojrzenie...
  • avatar
   losiaczek1
   3
   Jak przyjdzie pierwsze powiadomienie o współdzielenia konta to likwiduję Netflixa. Wybór filmów co prawda duży ale jakość z roku na rok coraz niższa. Cena nawet bez współdzielenia konta jest wyjątkowo wysoka w porównaniu z konkurencją, która w standardzie daje to za co Netflix żąda dodatkowych pieniędzy. Może jak się pojawi coś ciekawego to wykupię Netflixa na 1 miesiąc. Poza tym 14.02 wchodzi dużo tańszy Skyshowtime.
   • avatar
    KENJI512
    -3
    Woow, dźwieńk pszestszenny, wow, no super opcja premium.
    Na torrentflixie standard od 2000 dźwię 5.1 a dziś już ATMOS.

    Są jak Apple, wprowadzają nic nowego i każą za to płacić krocie.
    • avatar
     gatar
     0
     Intrygujące :-) Dźwięk DD5.1, dostępny wszakże już w N, to co to jest ?
     N wykonuje ruchy marketingowe przygotowując klientów do "cięć" kont "rodzinnych" :-(
     N nie jest jedyny na rynku.
     Mamy wybór :-)