Mobile

Sprawdź ile dziennie zarabia Apple. Ja się tego nie spodziewałem

przeczytasz w 2 min.

Firma Apple ogłosiła wczoraj wyniki finansowe za pierwszy kwartał bieżącego roku kalendarzowego. To najwyższe w historii tej firmy wyniki, jakie osiągnięte zostały w poświątecznym okresie.

Przychody i zyski biją rekordy

W okresie od stycznia do marca Apple wygenerowało przychody w wysokości 97,3 miliardów dolarów. Kwota ta przy marży brutto wynoszącej 43,7% przełożyła się za zysk, który wyniósł 25 miliardów dolarów.

Kurs dolara (USD/PLN) to obecnie 4,44. Przy takim założeniu, w pierwszym kwartale bieżącego roku Apple zarobiło 1233333333,33 złotych dziennie, czyli słownie: jeden miliard dwieście trzydzieści trzy miliony trzysta trzydzieści trzy tysiące trzysta trzydzieści trzy złote i trzydzieści trzy grosze!

wyniki finansowe Apple

Wyniki w poszczególnych segmentach produktowych

Wzrost przychodów ze sprzedaży odnotowano w 4 z 5 segmentów produktowych. Wyniki kształtują się następująco:

 • iPhone: 50,5 miliardów dolarów (47,9 w analogicznym kwartale poprzedniego roku),
 • iPad: 7,6 miliardów dolarów (7,8 w analogicznym kwartale poprzedniego roku),
 • Mac: 10,4 miliardów dolarów (9,1 w analogicznym kwartale poprzedniego roku),
 • Wearables: 8,8 miliardów dolarów (7,8 w analogicznym kwartale poprzedniego roku),
 • Usługi: 19,8 miliardów dolarów (16,9 w analogicznym kwartale poprzedniego roku).

Wearables obejmuje przychody ze sprzedaży zegarków Apple Watch oraz urządzeń z kategorii Dom, czyli Apple TV, HomePod mini, iPod touch, AirPods, słuchawki Beats i akcesoria (między innymi etui i ładowarki).

Kategoria Usługi obejmuje między innymi przychody z App Store, Apple Music, Apple Arcade, Apple TV+, Apple Fitness oraz iCloud.

apple

Spadek przychodów ze sprzedaży iPadów

W wywiadzie dla CNBC Tim Cook powiedział, że jedną z przyczyn tego spadku jest znaczne ograniczenie podaży tabletów marki Apple.

W sieci znaleźć można doniesienia o tym, że ze względu na duże problemy w łańcuchu dostaw firma Apple ogranicza produkcję iPadów po to, by zwiększyć moce na liniach produkujących iPhone’y, na które popyt jest zdecydowanie większy.

Warto przypomnieć, że podobna sytuacja miała miejsce w ostatnim kwartale poprzedniego roku. Przychody ze sprzedaży tabletów wyniosły wówczas 7,2 miliardów dolarów. Rok wcześniej wynik ten osiągnął poziom 8,4 miliardów dolarów. Cook obiecał wtedy, że dostępność iPadów poprawi się na przełomie marca i kwietnia, ale jak wiadomo tak się nie stało.

Źródło: MacRumors, Grafika w nagłówku: imgflip.com

Komentarze

18
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  slawp1224
  12
  dziwne że ktoś to kupuje przeciez mozna kupić lepsze w tej samej cenie
  • avatar
   KENJI512
   7
   "Usługi: 19,8 miliardów dolarów (16,9 w analogicznym kwartale poprzedniego roku)."

   Usługi serwisowe, bo nie można naprawiać ich sprzętu, nawet nie że to jest trudne, ale jak ktoś prowadzi serwis i naprawi bez ich zgody/części to ma sprawę sądową :D

   Troszkę pogardzam japkiem ;)
   • avatar
    Warmonger
    4
    Cóż, szkoda mi tych, którzy dopłacają do tego interesu ¯\_(ツ)_/¯
    • avatar
     Marti99
     2
     Jak sie firma przyzwyczai do takich zyskow to potem nawet nieduzy spadek bedzie bardzo ciezki dla firmy.
     • avatar
      Maryja
      2
      Mam pytanie do wszystkich. Dlaczego nadgryzione jabłko jest takie popularne? Ja wolę całe jabłko bez skazy i bez robaka
      • avatar
       ff1-ff1
       2
       Patrzę, że zgromadzili się sami przeciwnicy Applea. Więc ja może coś przeciwnego: otóż od wielu lat kupuje telefony na androidzie i nie wyobrażałem sobie bym mógł kupić coś od Applea. Jednak w ostatnich latach wystąpiły trzy zjawiska: wzrost cen na topowe telefony na Androidzie na tyle duży, że zrównały się z telefonami Applea , praktyczne wyeliminowanie złącza jack z telefonów na Androidzie i usunięcie złącza kart pamięci. Jedyna nadzieja jest jeszcze Sony ale to mały wybór...Czyli w praktyce obóz Androida pozbył się 3 dużych zalet -barier które mnie osobiście trzymały przy tym systemie. Na dzień dzisiejszy jest jeszcze tylko jedna rzecz ,która hamuje mnie przed przejściem do Apple: konieczność instalacji jakiegoś programu na kompie przy podłączaniu telefonu do PC. Bez tego nie można -podobno-kopiować danych na telefon .Więc cóż wygląda na to, że wkrótce pożegnam androida. W tym momencie telefony Applea zdecydowanie biją cała czołówkę na androidzie.
       • avatar
        Maryja
        1
        Przypomniał mi się monitor i na stałe przypięty kabel, bez oczywiście możliwości odczepienia. Chyba że zrobi to technik z Apple
        • avatar
         xmexme
         0
         Wyrazy współczucia frajerom którzy się składają na ten chory biznes.
         • avatar
          pawluto
          -1
          Przy takich cenach i łupieniu frajerów to zupełnie nie dziwne !
          • avatar
           McBseb
           -4
           Moim zdaniem właśnie dlatego ludzie nadal kładą tyle kasy na te wszystkie przedrożone produkty - bo nie zdawają sobie sprawy z faktu ile te firmy zarabiają. Warto nadmienić, że to są tylko dane oficjalne, bo biorąc pod uwagę fakt, że takie firmy są niejednokrotnie prowadzone w rajach podatkowych to tak naprawdę takie Jabko może mieć zysku ze 2, 3 razy więcej. W innych branżach jest podobnie - szczególnie teraz, bo aktualny wzrost cen na chorym poziomie jasno daje do zrozumienia, że wszyscy chcą się szybko dorobić horrendalnie wysokimi marżami. A tłumaczenie cały czas to samo - inflacja, brak półproduktów i teraz jeszcze wojna doszła.
           Swoją drogą tytułowa marka jest pionierem takiego prowadzenia biznesu - bardzo niskie koszty i masakryczne marże. Dzisiaj światowa gospodarka się tego nauczyła, tylko ludzie nadal tego nie widzą.
           • avatar
            Gnom_Z_Piany2
            0
            Zawsze chyliłem czoła przed marketingiem apple, za skuteczność sprzedaży takiego złomu w tak niewiarygodnej cenie, i zebranie tak ogromnej rzeszy fanbojów. piszę serio, naprawdę szacun dla marketingu.

            a co do sprzętu to chyba nie muszę się wypowiadać :)
            • avatar
             chemicalwizzard
             0
             chapeau bas dla specow od marketingu i pr. Please teach me.