Internet

Twoje konto na Facebooku wkrótce się zmieni. Nawet jeśli tego nie chcesz

z dnia
Mateusz Tomczak | Redaktor serwisu benchmark.pl
19 komentarzy Dyskutuj z nami

Wygląda na to, że Facebook wie lepiej co praktyczniejsze i ładniejsze. Już wkrótce korzystający z portalu na PC czy laptopie będą musieli ograniczyć się do jednej wersji interfejsu.

Klasyczny Facebook nie będzie już dostępny

Facebook przechodzi systematyczne zmiany. Obecnie w przypadku wersji PC można korzystać ze starej i nowej wersji interfejsu. O tym, jak się pomiędzy nimi przełączać pisaliśmy swojego czasu w oddzielnej publikacji. Wkrótce nie będzie miało to jednak znaczenia, ponieważ zarządzający portalem zdecydowali o wyłączeniu tej opcji.

Obecnie użytkownicy otrzymują komunikat, iż tzw. klasyczny Facebook nie będzie dostępny począwszy od września. Najbardziej negatywnie nastawionym to przygotowanych zmian pozostało zatem niewiele czasu na pogodzenie się z takim obrotem spraw.

Facebook PC nowa wersja

Nowe znaczy lepsze, przynajmniej wedle Facebooka

Nowy wygląd Facebooka na PC był tematem do rozmów już wiele miesięcy temu. Pierwsze informacje o zmianach pojawiły się jeszcze w zeszłym roku, ale ich wdrażanie szło dość opornie.

Zazwyczaj jest tak, że zmiany nie wszystkim przypadają do gustu. Nawet jeśli tutaj w większości są chwalone, zapewne pojawią się też niezadowoleni. Facebook podkreśla, że nowa wersja interfejsu to nie tylko tryb ciemny, ale też wygodniejszy dostęp do najważniejszych funkcji czy wreszcie lepsze działanie i krótsze czasy ładowania.

Źródło: engadget

Warto zobaczyć również:

Komentarze

19
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  develoop
  To ten Rak jeszcze żyje ? :O
 • avatar
  Erikson83
  Facecock to szambo
 • avatar
  Konto usunięte
  Ja nie mogłem się pogodzić,że ktoś zewnątrz ingeruje w to co umieszczam na moim prywatnym profilu,dlatego podziękowałem facebookowi jakieś 5 lat temu bezpowrotnie.
 • avatar
  pablo11
  Czyżby próba ograniczenia "wersji komputerowej" na komórkach? Komuś się nie spodobało, że można messengera przeglądać, bez zainstalowanego szpiega w telefonie ??
 • avatar
  kalkulatorek
  Mam konto, ale nie wrzucam zdjęć Nie jestem ekshibicjonistą. Czasami się to konto przydaje. Ale jak wchodzę od czasu do czasu to od lat widzę tendencję. Wyrzucamy wszystko co fajne, a dajemy marketingowe śmieci...
  -1
 • avatar
  rrrrrr
  Nowy wygląd to najmniejszy problem z FB. Zresztą jak dla mnie i tak jest lepszy od starego, co nie zmienia faktu, że opcja wyboru powinna zostać.
  -1
 • avatar
  kitamo
  Ten nowy wyglad lepszy - przynajmniej wieczorem nie wali po oczach az tak. Czytelniejszy
  -3
 • avatar
  kamishi
  Jak sobie przypomnę starego Facebooka, to aż mnie ciarki przechodzą :)
  -7
 • avatar
  st4lk3r
  Facebook Purity - od lat używam, nie ma reklam, niepotrzebnych sekcji, paneli, gier i mogę sobie dostosować kolory i wygląd :)
 • avatar
  xxx.514
  Ja już od długiego czasu mam tryb ciemny, niezależnie od tego, czy serwis go ma czy nie. Wspaniałość addonów do Firefoxa ^^ Że też nie można zrobić "pływającego interfejsu" - każdy użytkownik wyciągnie sobie to, co potrzebuje tam, gdzie potrzebuje tak jak lubi.