Karty graficzne

Masz kartę GeForce? Warto zainstalować nowe sterowniki – możesz sporo zyskać

przeczytasz w 1 min.

Dobra wiadomość dla posiadaczy kart graficznych GeForce RTX! Nvidia wydała nowe sterowniki, które poprawiają wydajność w nowszych grach.

Składając nowy komputer do gier często zależy nam na możliwie najlepszej wydajności. Okazuje się, że wcale nie trzeba kupować nowej karty graficznej - w przypadku kart Nvidii wystarczy zainstalować nowe sterowniki.

Nowe sterowniki poprawiają wydajność kart GeForce RTX

Nowe sterowniki Nvidia GeForce Game Ready Driver 522.25 WHQL wprowadzają poprawki pod kątem gier korzystających z DirectX 12 - ulepszenia obejmują optymalizację kompilacji shaderów, zmniejszenie obciążenie procesora, czy nowe profile Resizable BAR. Poprawki wprowadzono nie tylko na nowych kartach GeForce RTX 4000, ale też na starszych modelach GeForce RTX 3000.

Różnica najbardziej jest odczuwalna w scenariuszach, gdy procesor ogranicza wydajność karty graficznej. W najbardziej sprzyjających warunkach można zyskać kilka - kilkanaście lub nawet przeszło dwadzieścia procent wzrostu wydajności. Przykładowo:

Nvidia GeForce - wydajność na nowych sterownikach

Nvidia GeForce - wydajność na nowych sterownikach

Nvidia GeForce - wydajność na nowych sterownikach

Jeśli posiadacie kartę graficzną GeForce RTX, od razu biegnijcie zainstalować nowe sterowniki graficzne Nvidia GeForce Game Ready Driver 522.25 WHQL. Oprócz wyższej wydajności w starszych tytułach, sterowniki wprowadzają optymalizacje pod kątem najnowszych tytułów A Plague Tale: Requiem i Uncharted: Legacy of Thieves Collection.

Źródło: Nvidia

Komentarze

17
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Skaza
  8
  Ja głupi chciałem sobie nowe GPU kupić, a tutaj wystarczy nowe sterowniczki pobrać...
  Dziękuję panie Pawle, artykuł złoto! Marnuje pan swój talent w tym serwisie.
  • avatar
   KENJI512
   2
   Ale żeście jakieś reklamy wstawili pomiędzy artykuł a komentarze... nawet nie ma, jak AdBlockiem go zablokować... I tak więcej przewijania bez sensu a i tak nic z tego na złość nie kupię... i jeszcze ENTER w komentarzach zablokowaliście, ale się tu bajzel wypowiedzi zaraz zrobi... wszystko jednym ciągiem...
   • avatar
    antytalent
    2
    Z każdą niemal edycją nowych sterowników obiecują wzrosty fps nawet i 20% i więcej. Biorąc to pod uwagę dziś powinienem mieć z 500 klatek zamiast 50 na początku w każdej z gier poddanej optymalizacji.
    • avatar
     Solarsend
     1
     "Masz kartę 4090"? :D, a gdzie można ją kupić? :-) Wersja FE nawet nie pojawiła się na sklepie Nvidii
     • avatar
      MokryN
      1
      Przeczytałem ten inspirujący artykuł. Zerwałem się na nogi, pobiegłem do komputera i sobie zęby wybiłem bo się przewróciłem i twarzą w klawiaturę walnąłem.
      • avatar
       sparx6
       1
       jak wynika z artykułu że jeżeli JA mam GTX 1080Ti to mojej się nie tyczy żadne wzrosty, a znając z doświadczenia pewnie nawet będą spadki FPS, dla tego od v. 471.68 nowszych nie aktualizuje bo było gorzej, a próbowałem chyba z 4 razy i zawsze potem wracałem do tej wersji.
       • avatar
        Bywalec2
        1
        Super, że Tom Clancy’s The Division 2 dostaje parę procent przyrostu mocy tylko za aktualizację sterowników. Ciekawy jestem czy jedynka też będzie miała jakiś przyrost FPS-ów.
        • avatar
         Erikson83
         1
         A RTX 2000 to już nie ?
         Walić nvidie !!!
         • avatar
          pawluto
          1
          A jak wgrać nowe sterowniki do ZX Spectrum by lepiej chodził ??
          • avatar
           lionoo
           1
           Myk jest prosty.Przy każdej grze,każdy procent dodaj i pomnóż x2 do ceny nowych kart ;)