Internet

Jak bardzo można mieć w głębokim poważaniu swoich klientów? Spytaj AOL i Yahoo!

przeczytasz w 2 min.

Prawdopodobnie każdy z naszych czytelników posiada adres mailowy. Jakaś część z nas zapewne podłącza taki adres do klienta poczty. A gdyby taka możliwość nagle przestała działać? No cóż… to radź sobie.

Na początku marca nasza redakcyjna koleżanka – Kasia Rutkowska – napisała dość obszerny artykuł na temat bezpłatnych skrzynek pocztowych. Na tej liście znalazła się propozycja od firmy Yahoo! Inc., która została opisana jako dobra opcja na bezpłatną skrzynkę. Sam już parę lat temu założyłem sobie adres na ww. platformie giganta z Sunnyvale (wtedy jeszcze była to niezależna platforma należąca do AOL) i faktycznie – Usługa działała wzorowo i bezproblemowo. Do czasu…

„APP Password” – Przydatna funkcja, gdy działa

Jako, że człowiek pracuje w kilku miejscach, to posiada kilka adresów mailowych. By efektywnie i wydajnie pracować z kilkoma skrzynkami, to podpina się je w jednej aplikacji, zwanej potocznie klientem poczty. Oczywiście już czasy synchronizacji protokołem POP3 i z prymitywnym szyfrowaniem już mamy dawno za sobą, dlatego teraz stosuje się protokół IMAP i logowanie specjalnymi metodami. Google prosi o udzielenie dostępu do określonych funkcji przez swoją stronę, podobnie robi Microsoft podczas logowania przez system Exchange. Yahoo!/AOL stosuje natomiast opcję z generowaniem jednorazowego hasła do aplikacji. Usługa działa w bardzo prosty sposób – Chcesz aktywować swoją skrzynkę w aplikacji typu Outlook czy Thunderbird? Wystarczy wejść na swoje konto i w odpowiedniej zakładce wygenerować jednorazowe hasło. Kopiujesz je, wklejasz podczas logowania w programie i tyle – masz dostęp do swojej skrzynki z poziomu aplikacji!

Yahoo! - generacja hasła

Problem polega na tym, że funkcja przestała działać… jakieś cztery miesiące temu! Jak się o tym dowiedziałem? Otóż kilka dni temu dokonałem zmiany komputera i potrzebowałem podpiąć ponownie swoją skrzynkę do Outlooka. Ku mojemu wielkiemu zdziwieniu, podczas generowania hasła otrzymałem komunikat pt. „Sorry, this feature is not available right now!”

AOL - błąd generowania hasła

Pomyślałem „Hmm, pewnie jakaś chwilowa awaria. Ciekawe co Internet mówi na ten temat?”. No i zacząłem szukać. Na forach AOL, Yahoo!, Microsoftu, Apple czy Reddit znalazłem wpisy, gdzie ludzie mają dokładnie ten sam problem. Sprawa ciągnie się od wielu miesięcy, a każda z dyskusji kończyła się bez żadnego sensownego rozwiązania. Postanowiłem napisać na Facebooku do zespołu AOL w tej sprawie. Otrzymałem bardzo intrygującą odpowiedź:

AOL - korespondencja

I tyle! Parafrazując klasyka polskiego kina „Nie mamy Pana funkcji i co nam Pan zrobi?!?”. Tak naprawdę nie wiadomo, kiedy funkcja będzie ponownie działać. Nie ma wyznaczonego terminu naprawy, a jedyną „radą” od platformy jest używanie skrzynki przez dedykowaną aplikację lub przez stronę.

W związku z powyższym odradzamy korzystanie z dostawców tych skrzynek pocztowych, przynajmniej do momentu naprawy funkcjonalności przez Yahoo! i AOL. Jednocześnie czekajcie na recenzję i test płatnej subskrypcji Zoho Mail – w cenie 0,9€ za miesiąc otrzymujemy maila bez spamu i we własnej domenie.

A czy Wy mieliście „przyjemność” korzystać ze skrzynek tych firm? Jeżeli nie, to u kogo macie maila? Zapraszamy do udziału w ankiecie i pisania w komentarzach!

Źródło: Reddit, własne

Komentarze

4
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Rav-X
  1
  Używam Gmail'a bo korzystam z ich sprzętu i usług. Tak samo Outlook, bo też używam ich sprzętu i usług. Obie skrzynki używam aktywnie, obie też dobrze filtrują spam, i działają praktycznie nie zawodnie. Nie widzę powodu żeby korzystać z innych usługo pocztowych (e-mail). Jak zaczynałem z "internetami" i dopasowywałem do siebie różne usługi, testowałem Polskie skrzynki, strasznie się zawiodłem. Ciężko było je skonfigurować z programami pocztowymi, a "zalew" spamu doprowadzał do irytacji. Może kiedyś robiłem podejście do Yahoo! ale nie pamiętam tego faktu. Wiem, że pierwsza poczta którą mam do dzisiaj (gdzieś od 2007 r.) i z której od początku jestem zadowolony to Gmail. Outlooka założyłem od kiedy miałem Xboxa 360.
  • avatar
   JanuczekSzopen
   -7
   Mam do ciebie pytanko. Czy chciałbyś zarobic nawet 100 milionow$? Na pewno tak! Pozwól ze się przedstawię najpierw! Oto jestem ja Jan Szopen światowej sławy ekspert rynku kryptowalut, wielki autorytet co potwierdzają dziesiątki najbardziej prestiżowy h nagrod rynkowych! Tylko na handlu kryptowalutami zarobilzym jiz 125 milionów$ stając się jednym z najbogatszych ludzi s Polsce!
   Tak odpowiedz brzmi kryptowaluty! Kryptowaluty Aa droga do sukcesu, nazywane złotem XXI wieku! Kryptowaluty z każdego robią multikionera!
   Mam dla ciebie propozycje nie di odrzucenia! Zarejesteujnsie w aplikacji Crypto com na telefonie i skorzystają z mojego kodu polecajacego a dostaniesz ode mnie az 25$ w kryptowalucie cro na pierwsze inwestycje!!
   To pewna kasa za darmochę ode mnie dla ciebie!! A oto upoważnienie moje! Upoważniam firmę Crypto Com do obciążenia mojego rachunku w cro aby każdy kto wykorzysta mój kod dostał 25$ w cro! Podpisano Jan Szopen!
   Wykorzystaj ten kod i kup pierwsze kryptowaluty już dzis i dołącz do nas ludzi obrzydliwie bogatych!!!
   Janjuz mam wszystko! Wielka posiadłość z pięcioma podgrzewanymi basenami, cztery najdroższe elektryczne Tesle, piec najdroższych telewizorów 8K, dobkazddgo z nich kina domowe 1000 Wa!t
   A wokół mnie najpiękniejsze kobiety z całego świata z którymi się zabawiam codziennie!
   Ty tez morzesz żyć jaknkrol!!!! Tylko wykorzystaj
   mój kod!!!! Jak najszybciej!! !!’nnb n!!!!!!! Oto mój kod!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
   jjey2xxs9c
   • avatar
    Marucins
    0
    fApple tez ma jednorazowe hasła - nikt nie narzeka.
    A co do samego "Yahoo" - nie lbię ich za sprawa durnego filtra, który KOMPETNIE ODRZUCA WIADOMOŚCI. Przez co w firmie mamy problem kontaktu z klientem. Wiadomości lecą w kosmos, bo nawet omijają folder spam.
    • avatar
     FunkyKoval
     0
     Mam skrzynkę w YAHOO i działa OK. Co prawda ostatnio nie musiałem jej aktywować na żadnym nowym komputerze ale obecne problemy w internecie (zmuszanie ludzi do płatnych subskrypcji, awarie chmur czy rezygnacje i zamykanie starych i znanych od lat usług czy serwerów gier z kontami pełnymi płatnych licencji czy dodatków i zdobytych punktów) każa nam sie zastanowić co dalej i czy warto ryzykowac bo zaczyna to być męczące, ten brak stabilności i bezpieczeństwa ciągłości usług.

     To się może wydawać śmieszne ale za chwile najpewniejszym sposobem na własne usługi może być zakup NAS-a np. SYNOLOGY i postawienie na nim swoich usług wraz z własną domeną (jak to ongiś bywało, kiedy usługi chmurowe były dopiero w planach czy raczkowały i w domach ci "wtajemniczeni" mieli swoje małe serwerki na RedHat-cie czy innym UNIX-ie).