Aplikacje mobilne

Facebook testuje kolejny sposób na pozyskanie nowych użytkowników

przeczytasz w 1 min.

Instagram testuje właśnie nową funkcję, która sprawia, że ten stał się małym banerem reklamowym dla Facebooka. Zuckerberg w ten sposób zamierza pozyskać kolejnych użytkowników aplikacji.

Reklama Facebooka na Instagramie

Instagram, razem z komunikatorami WhatsApp i Messenger jest własnością Facebooka. O ile dwie ostatnie aplikacje nie są bezpośrednią konkurencją najpopularniejszego portalu społecznościowego, tak Instagram jest platformą, którą wybiera wiele użytkowników porzucając jednocześnie Facebook.

Dla Marka Zuckerberga oznacza to najprawdopodobniej, że ruch maleje i trzeba w jakiś sposób pozyskać byłych i nowych użytkowników. Idealnym rozwiązaniem do tego może być komunikat, który jest wyświetlany części użytkowników Instagrama w ramach testów.

Co zobaczymy w powiadomieniu? Właściwie tylko listę funkcji, które są dostępne wyłącznie dla Facebooka i nie uświadczymy ich na Instagramie. Będzie to zatem swego rodzaju “przypominajka” o istnieniu konkurencyjnej platformy, która w niektórych rzeczach ma być po prostu lepsza.

Instagram i Facebook - mem

Powiadomienie jest w tym momencie wysyłane “bardzo małej grupie użytkowników” i jego przyszłość zależy głównie od powodzenia testów. Jeśli ruch na Facebooku ulegnie poprawie - możemy spodziewać się komunikatu na swoich urządzeniach.

Myślicie, że Facebook może się obawiać spadku liczby użytkowników i takie działania, jak powiadomienia na Instagramie poprawią sytuację? Dajcie znać w komentarzach.

Źródło: thenextweb.com

Komentarze

7
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  .Alx.
  8
  Inwigilacja... jest
  Cenzura... jest
  Obowiązkowe konto... nie ma... Lobbować polityków, MA BYĆ OBOWIĄZKOWE !

  Mark Z.
  • avatar
   Ciekawski_
   4
   Facebook przez swoją cenzurę może stracić sporo użytkowników, którzy traktują go jako źródło informacji, a nie tylko taniej rozrywki. Powstaje coraz więcej alternatyw i wielu zbanowanych/popularnych użytkowników tam się przenosi. Za nimi podążają kolejni, którzy zachowali choć odrobinę niewypranego przez lewaków mózgu.
   Facebook to wkrótce będzie "bagienko dla idiotów", w którym będą mogli się chlapać "lewackim błotem", bez żadnych zakłóceń ze strony ludzi mających cokolwiek mądrego do powiedzenia.
   • avatar
    zack24
    2
    Bardzo się cieszę, że nie korzystam z tych cudeniek. Najlepiej się bawiłem, jak próbowałem zagadać kiedyś za czasów posiadania FB do osób, które mnie zapraszały do znajomych: Skąd się znamy? Wtedy najczęściej próby posiadania mnie wśród znajomych kończyły się zablokowaniem. Nie muszę i nie chcę mieć prywatne konta, a firmowe prowadzi wspólnik/udziałowiec :)
    • avatar
     Chiczkok
     1
     Facebooka usunąłem w 2008 roku a Instagrama nigdy nie miałem i raczej nigdy nie będę miał. Więc jak to mówią ludzie na ulicy..... nie żyje xD