Przeglądarki WWW

Przeglądarka Vivaldi z nowością dla miłośników dziesiątek otwartych kart

przeczytasz w 1 min.

Vivaldi jest przeglądarką, która nie należy do najpopularniejszych, choć jej zwolenników stale przybywa. Po aktualizacji do wersji 3.6 Vivaldi ma okazję stać się większym zagrożeniem dla swoich konkurentów.

Dwupoziomowy pasek kart

Najistotniejszą zmianą wprowadzoną w tej wersji Vivaldi jest bez wątpienia rozszerzenie miejsca dostępnego na otwarte karty i ich grupowanie. Dodatkowa przestrzeń nie jest przedłużeniem głównego pola z kartami, a miejscem, które zawiera karty przypisane danej grupie. Może się to wydawać trochę chaotyczne - i na pierwszy rzut oka przyzwyczajenie się do tego rozwiązania może chwilę zająć - jednak z czasem wszystko staje się intuicyjne. Istnieje możliwość przeniesienia pola z kartami do bocznej części przeglądarki.

Vivaldi - grupowanie kart
Vivaldi - grupowanie kart

Grupowanie kart w Vivaldi

Nowość, którą otrzymała przeglądarka może być dobrym rozwiązaniem dla osób, które chcą wydzielić karty w zależności od zastosowania. W porze na przerwę od pracy otworzymy grupę ze stronami rozrywkowymi, czy też z wiadomościami ze świata - a wszystko, co związane z pracą zniknie za jednym kliknięciem. Może to być też dobre rozwiązanie dla osób, które po prostu nie potrafią zapanować nad porządkiem w zakładce z kartami. Znacie kogoś takiego, kto wiecznie ma otwarte 50 kart, z czego każda “na później”?

Vivaldi - pasek boczny
Vivaldi - panel boczny

Vivaldi 3.6 - jakie jeszcze nowości?

Oprócz flagowej zmiany z dwupoziomowym paskiem kart - Vivaldi w najnowszej aktualizacji wprowadza również drobne udoskonalenia, które mają poprawiać wrażenia z korzystania z przeglądarki. Są to między innymi poprawki w związku z możliwością konfigurowania menu aplikacji.

Przeglądarkę Vivaldi możecie pobrać z oficjalnej strony producenta.

Jakie jest Wasze zdanie na temat tej niszowej przeglądarki? Korzystacie, korzystaliście? A może zamierzacie zacząć jej używać? 

Źródło: vivaldi.com

Warto zobaczyć również:

Komentarze

10
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  taki jeden
  2
  Używam. Nie jest zła. Ale np. mam otwarte trzy karty i 21 procesów vivaldi.exe. A pamięci coś koło 1 GB wyżarte. Jest to normalne?
  • avatar
   Konto usunięte
   2
   używam codziennie ok. 80 kart w Operze GX i nie widzę problemu
   • avatar
    ch3rub
    2
    Używam od czasu jak się pojwiła więc już całkiem długo. Dla mnie się sprawdza. Podstawa to natywna obsługa panelu kart po boku zamiast paska na górze.
    • avatar
     pawluto
     -3
     Vivaldi to słaba przeglądarka - spróbowałem i skasowałem.
     Dobra to jest Opera i Brave !
     • avatar
      Kenjiro
      0
      Ten dwupoziomowy tab stacking jest o kant d... rozbić dla osób, które pracują na dziesiątkach, czy setkach kart. Może komuś, kto w jednym stacku ma 10 kart się przyda, ale ja mam kilka grup po 100 i więcej kart obecnie w Firefoksie i jak miałbym je zastąpić czymś tak ułomnym. Bo oczywiście nadal nie ma przewijania paska kart, tylko zmniejsza wielkość karty do kilku pikseli, a jeszcze dalej nowe karty znikają (sic!).
      • avatar
       greghostor
       0
       Fajne
       • avatar
        piomiq
        0
        Moimi skromnym zdaniem lepszy jest widok pionowy kart, wtedy zmieści się więcej i można bardziej przejrzyście grupować, ponieważ rozwija się wtedy gałęzie.

        Najlepszym (moim zdaniem) rozszerzeniem tego typu dla Firefoksa jest "Tree Style Tab". Nie wiem czy istnieje odpowiednik dla Chromo-pochodnych, ale tam na pewno działa "Tree Tabs". Może nie takie ładne i funkcjonalne jak wersja dla Firefoksa, która ma nawet dodatki (dodatek z dodatkami), jednak spełnia swoje zadanie dobrze, Na Vivaldi też powinien zadziałać.
        Polecam.