• benchmark.pl
 • Gry
 • Fani Warhammera doczekają się RTS-a od twórców Elite: Dangerous
Gry

Fani Warhammera doczekają się RTS-a od twórców Elite: Dangerous

przeczytasz w 1 min.

Warhammer to niezwykłe uniwersum. W niedalekiej przyszłości będzie eksplorowane przez kolejnego producenta. Nadciąga RTS studia Frontier Developments.

Naciąga RTS w uniwersum Warhammer: Age of Sigmar

Najlepsze strategie to takie, od których nie można się oderwać nie tylko ze względu na mechanikę, ale też klimat. Twórcy Elite: Dangerous chcą nam zaoferować właśnie taką produkcję, tworząc RTS-a w świecie Warhammera, a konkretnie na licencji Age of Sigmar, która wyparła Fantasy Battles w 2015 roku i do tej pory nie doczekała się takiej gry. Na razie nie znamy szczegółów, bo prace nad tym tytułem dopiero ruszyły. Wiemy za to, że zagrają w niego zarówno pecetowcy, jak i ci, którzy do zabawy wolą wykorzystywać konsole

W Age of Sigmar występują cztery frakcje: Order, Chaos, Death i Destruction, z wieloma różnymi jednostkami – zarówno klasycznymi, jak i charakterystycznymi dla tej epoki. Specyfika tej gry bitewnej zdaje się idealnie pasować do tego, by zrobić na jej bazie RTS-a. 

Frontier Developments potrzebuje dużo czasu

Creative Assembly udowodniło obiema częściami spod znaku Total War: Warhammer, że strategie w tym uniwersum mają olbrzymi potencjał, a Frontier Developments skutecznie takie możliwości wykorzystuje. Przypomnijmy bowiem, że choć Elite: Dangerous faktycznie jest najgłośniejszym tytułem w jej portfolio, to ekipa ma na koncie też wiele innych udanych produkcji. Wystarczy wspomnieć o Planet Coaster, Jurassic World Evolution czy Planet Zoo, co pozwala żywić nadzieję na kawał porządnej strategii. 

Niestety nieprędko przekonamy się o tym, czy i tym razem studio Frontier Developments zaserwuje nam tak smakowity kąsek. Premiera planowana jest dopiero na rok fiskalny 2023, a więc okres od czerwca 2022 do maja 2023 roku kalendarzowego. 

Źródło: Game Rant, Eurogamer, PC Gamer

Czytaj dalej o grach strategicznych: 

Komentarze

2
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Ciekawski_
  1
  Szczerze to ten news nic mi nie mówi. Co to jest ten cały "Age of Sigmar"? Jakiego typu to będzie RTS? Bardziej jak Total War, czyli połączenie turowej strategi i bitwy RTS, czy bardziej jak C&C, czyli rozbudowa bazy, produkcja jednostek i niszczenie bazy wroga? A może coś jak World in Conflict, czyli zajmowanie stref kluczowych itd.
  RTS to określenie bardzo pojemne.
  Samo hasło "Warhammer + RTS" to trochę mało.
  • avatar
   awesome1337
   0
   age of sigmar to gowno, mogli zrobić na dużo lepszym i popularniejszym FB
   a tak sobie można grę darować