Przeglądarki WWW

Windows 10 zaczyna sypać reklamami Microsoft Edge

przeczytasz w 2 min.

Popularność Microsoft Edge powoli, ale systematycznie rośnie. Producent postanowił najwyraźniej nieco temu procesowi pomóc i zaczął mocniej reklamować swoją przeglądarkę.

Reklamy Microsoft Edge w systemie Windows 10 i Outlook.com

Niektórzy mogą od razu podkreślić, iż reklamy Microsoft Edge w systemie Windows 10 nie są czymś nowym i będą mieli rację. Nie tak dawno sporo mówiono o niewielkim banerze w Menu Start. Nie był to wyjątek, a być może jeden z przykładów działania na szerszą skalę.

W ostatnich dniach zaczyna pojawiać się bowiem coraz więcej reklam Microsoft Edge z silnikiem Chromium. Tym razem są one mniej dyskretne i wyświetlają się u większej liczby użytkowników np. w wyszukiwarce systemu Windows 10. Także w Polsce, gdzie możemy przeczytać, że to właśnie Microsoft Edge z silnikiem Chromium jest w stanie zapewnić „wszystko co najlepsze w sieci Web”.

Microsoft Edge reklama

To jednak nie koniec. Microsoft zaczyna wykorzystywać również swoje usługi. Niektórzy z użytkowników programu Outlook zauważają banery zachęcające do pobrania Microsoft Edge, dostrzeżono już kilka wariantów.

Póki co potwierdzono, że pojawiają się one u korzystających z Google Chrome. Wygląda jednocześnie na to, że z ich oglądania zwolnienie są abonenci Microsoft 365.

Microsoft Edge reklama Outlook.com

Microsoft poczuł się pewniej, Microsoft Edge cały czas idzie w górę

Oceny takiego działania producenta będą różne. Bardziej wyrozumiali mogą pokusić się o stwierdzenie, iż ma on do tego prawo, ale nie zabraknie też głosów krytyki. Można tu jednak zaznaczyć, że Microsoft nie jest jedyny, tylko w kontekście przeglądarek można przypomnieć sobie sytuacje, kiedy to np. Google zachęcało do porzucenia właśnie Microsoft Edge na rzecz Google Chrome.

Być może Microsoft poczuł się pewniej, ponieważ notowania Microsoft Edge systematycznie idą w górę. Do tego stopnia, że ostatnio miało miejsce spore wydarzenie. Microsoft Edge to obecnie druga najpopularniejsza przeglądarka na świecie, udało się przebić notowania osiągane przez Firefox.

Źródło: własne, windowslatest

Warto zobaczyć również:

Komentarze

14
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  kitamo
  10
  Jak Wy to robicie ze te reklamy widzicie? ani jednej nie trafilem jeszcze reklamy.
  • avatar
   youkai20
   1
   I ja również natrafiłem na powyższą reklamę korzystając z Opery. I wiecie co? Ani mnie to ziębi, ani grzeje. Niewielki baner zachęcający do wypróbowania produktu Microsoftu, w systemie Microsoftu? Nie przeszkadza mi to w ogóle, tym bardziej że Opera co jakiś czas również wyświetla reklamę zachęcającą do pobrania wersji GX (czyli tej "gamingowej"). Poza tym nie irytuje to bardziej choćby od tzw. pop-upów, które "podążają" za przewijaniem strony, czy nawet informacjami o ciasteczkach i zgodności z RODO na wszystkich stronach. Powiem więc tak - ich system - ich królestwo. Wolno ci, Tomku, w swoim domku.
   • avatar
    Adrianwo
    1
    A za niedługo Microsoft otrzyma upomnienie od UE... Nie zrozumieją tego, będzie kara i powrót Wyboru przeglądarki.
    • avatar
     Kenjiro
     0
     Nowe Edgium to mniej, więcej to samo co Chrome, wady ma identyczne, a z zalet tylko lepsze wsparcie akceleracji sprzętowej. A poprzedni Edge lepiej obsługuje wiele kart, jest szybszy (bardziej responsywny), zużywa mniej pamięci i ma dużo lepszy rendering czcionek. W zasadzie nie ma po co się przesiadać, lepiej pozostać na starym, póki można.
     • avatar
      StayOnlyCool
      0
      Już palec boli od przewijania, chowania i akceptowania wszelkiego badziewia żeby przeczytać kilka linijek tekstu a i tu nawet czytam o reklamach. Gdzie my idziemy?
      • avatar
       xxx.514
       0
       Gdy Google robiło to samo na swoich systemach i urządzeniach dostali karę od urzędu antymonopolowego jeśli dobrze pamiętam.
       • avatar
        BariGT
        -1
        Wydaje sie czyms absolutnie absurdalnym aby firma warta miliardy $$, która miała swoja działającą przeglądarkę 20 lat zanim ktokolwiek o FF czy Chromie słyszał dała radę to tak zepsuć.... Po następnych 20 muszą się prosić/namawiać/zmuszać do swojej przeglądarki bo konkurencja jest po prostu lepsza.
        • avatar
         kiko80
         -1
         U mnie nie ma reklam, może dlatego że użyłem OpenShell i WPD.
         • avatar
          Konto usunięte
          -1
          Classic Shell czyli pełnoprawne menu start Windows7 w Windows10. W dodatku bardzo konfigurowalne i żadnych reklam. Dziękuję, pozdrawiam.
          • avatar
           ECRYGIGS
           -2
           Ostatnio gram se z kumplem na multi. i jemu wyskoczyła reklama, a wyglądało to tak
           https://www.youtube.com/watch?v=a56Se27v0aE