Gry

Xbox i granie bez konsoli czy peceta

przeczytasz w 1 min.

Xbox dawno już nie jest marką kojarzoną wyłącznie z konsolami, a w przyszłości – i to niedalekiej – spotkać mamy ją na wielu różnych urządzeniach. Krótko mówiąc: inicjatywa „Xbox Everywhere” żyje.

Xbox Everywhere – na każdym twoim urządzeniu

To nie pierwszy raz, kiedy słyszymy o „Xbox Everywhere”. Pomysł, by uruchomić aplikację smart TV, która pozwoli na wygodną rozgrywkę w chmurze na telewizorze, pojawił się już pod koniec 2020 roku. Wtedy otrzymaliśmy zapowiedź, że apka będzie gotowa w ciągu dwunastu miesięcy. Wiemy już, że tak się nie stało, ale plany nie zostały przekreślone – jedynie zmienił się termin. 

I tak, już niebawem pojawić ma się aplikacja, dająca dostęp do katalogu usługi Xbox Game Pass, bez konieczności inwestowania w jakikolwiek dodatkowy sprzęt. Jeśli zaś twój telewizor nie należy do najmłodszych, to pojawi się też opcja numer dwa. Będzie to mianowicie małe urządzenie w formie przystawki smart TV (jak Google Chromecast czy Fire Stick Amazona). Będzie pewnie kosztować kilka stówek i dostosuje twój telewizor do chmurowego gamingu. 

Xbox Everywhere

Już dziś usługa Xbox Game Pass Ultimate pozwala grać w najrozmaitsze produkcje na konsoli, komputerze, smartfonie i tablecie. Lista ta wkrótce zostanie wydłużona i – cóż – „Xbox Everywhere” rzeczywiście stanie się faktem. 

Źródło: GamesBeat, FlatpanelsHD, informacja własna

Komentarze

7
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  NiemenCrystal
  1
  Czy wiecie, że szkło kryształowe wykorzystywane jest też w znanej biżuterii firmy Swarovski? Założyciel firmy i twórca legendy marki, Daniel Swarovski, sam produkował szkło kryształowe do swojej biżuterii, a jego autorska receptura jest tajna do dziś. Macie okazję ozdobić swój dom/mieszkanie i wydobyć z niego jeszcze więcej piękna dzięki misom i wazonom ze szkła kryształowego! Podrzucam wam link do takich mis i wazonów, serdecznie polecam
  https://niemencrystal.com/kategoria-produktu/misy-i-wazony/
  • avatar
   Konto usunięte
   0
   Xbox kojarzy się tylko i wyłącznie z konsolą. Sygnowanie nazwą Xbox czegoś innego to promowanie słabszego produktu rozpoznaną marką, która jest znana tylko z jednego produktu.
   • avatar
    hoodedman
    -1
    ta usługa to farsa. Nie dość że nie każdy tytuł jest objęty, to jeszcze MS żongluje tytułami wprowadzając i wycofując je z katalogu.
    ZALOSNE i g9wno warte.
    • avatar
     z3us_pl
     0
     Namieszali
     • avatar
      Konto usunięte
      0
      mam pralkę franię. niemal zabytek. czy pójdzie na tym xbox everywere?
      • avatar
       Konto usunięte
       0
       ja bardzo nie lubię konsol. są po prostu nienaprawialne, a to jest zwyczajne nieekologiczne zaśmiecanie, sztuczne tworzenie elektrośmieci. w konsolach jest wszystko ze sobą sparowane, bo niemal robią w portki żeby ktokolwiek czegokolwiek im nie ukradł. tak więc sparowane są cpu - płyta główna - napęd płyt o ile jest, i niestety potrzebny jest bardzo drogi serwis producenta aby to sparować ze sobą. pewnie złamanie tego wszystkiego jest możliwe, ale kto zechce ponieść taki koszt? to wymaga zepsucia bardzo wielu sprawnych sztuk. nie liczmy na to że MS czymkolwiek się tu podzieli.

       niestety w laptopach też jest coraz gorzej, zwłaszcza w intelach. oprócz CPU, mostka, jest jeszcze dodatkowy układ zarządzający tym wszystkim, i po jego wymianie trzeba mu najpierw wgrywać tzw. region 0. ciekawe kiedy i to w ogóle zablokują, aby sprzęt stał się nienaprawialny.