Konsole do gier

Wkrótce zagrasz na PC w tytuły z Xboxa. Microsoft testuje Xbox Game Streaming

przeczytasz w 1 min.

Granie w chmurze jeszcze niedawno było czymś niewyobrażalnym. W tym momencie jednak staje się ono rzeczywistością. Microsoft rozpoczyna testy aplikacji do streamowania gier z Xboxa i xCloud - Xbox Game Streaming.

Granie w chmurze w wydaniu Microsoft

Usługę xCloud, która pozwala na strumieniowanie gier z konsoli, czy PC na telefony lub tablety poznaliśmy już jakiś czas temu. Jest ona stale rozwijana, więc pozostaje mieć nadzieję, że wkrótce stanie się ona dostępna dla każdego.

Tymczasem okazuje się, że zespół Microsoft testuje aplikację Xbox Game Streaming. Ma ona pracować na Windowsie, zatem wizja grania na komputerze w tytuły przeznaczone tylko na konsole Xbox staje się rzeczywistością. Sprawdźcie, jak prezentuje się ona na krótkim filmie:

Xbox Game Streaming ma docelowo przesyłać obraz oraz sterowanie z konsol najnowszej generacji. Oznacza to, że z każdego miejsca na świecie, posiadając komputer pracujący na Windowsie będzie można uruchomić konsolę, zalogować się i w pełni korzystać z możliwości Xboxa na komputerze.

Komputery Microsoft Surface wyposażone w panele dotykowe, żyroskopy i akcelerometry będą w pełni kompatybilne z Xbox Game Streaming.

Aktualna wersja aplikacji ogranicza rozdzielczość strumieniowania do 720p, jednak podczas premiery możemy spodziewać się podniesienia jakości obrazu do 1080p.

Xbox Game Streaming - kiedy?

Niestety Microsoft nie podaje daty premiery nowej aplikacji. Biorąc jednak pod uwagę, że wersja testowa już działa i spełnia swoje założenia - możemy spodziewać się w najbliższym czasie zdradzenia szczegółów odnośnie Xbox Game Streaming. Nieoficjalne pogłoski mówią o marcu - to wtedy być może dowiemy się więcej o najbliższych planach Microsoftu.

Napiszcie w komentarzach, czy czekacie na rozwinięcie się usług grania w chmurze, czy pozostaniecie wierni konwencjonalnemu sposobowi korzystania z konsol.

Źródło: twitter.com

Warto zobaczyć również:

Komentarze

6
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  KENJI512
  7
  Wolałbym port na PC normalny, zawsze można 4K realnie i 120fps odpalić, a nie @720p streaming z input lagiem, jak na TV lub gorszym.
  • avatar
   Lukasxxz
   0
   Miałem zapytać po co robić konsole skoro i tak będzie streaming na PC ale jak tak dalej pójdzie to będzie to jedyna opcja dla PC, bo mało kogo będzie stać na kartę graficzną.
   • avatar
    _SnR_
    0
    720p? 1080p? No tak next gen pelna geba. Dziekuje postoje