Gry

Pierwszy konkretny zwiastun i szczegóły nowego Call of Duty. Jedną przewagę nad Battlefield 2042 widać już teraz

przeczytasz w 2 min.

Call of Duty: Vanguard zabierze nas w realia II wojny światowej. Zgodnie z przewidywaniami, bawić będziemy się w kampanii, trybie online i trybie współpracy Zombie.

Kiedy premiera Call of Duty: Vanguard?

Potwierdzenie prac nad Call of Duty: Vanguard otrzymaliśmy już w poniedziałek. Na nieco bliższe informacje dotyczące gry trzeba było jednak chwilę poczekać. Większość z nich nie zaskakuje, z pewnością można powiedzieć to o dacie premiery. Call of Duty: Vanguard podobnie jak poprzednie odsłony serii zjawi się punktualnie, już 5 listopada. Bawić można będzie się na PC oraz konsolach PlayStation 5, PlayStation 4, Xbox Series X/S i Xbox One. Przed premierą mają odbyć się beta testy trybu wieloosobowego.

„Call of Duty: Vanguard jest gotowe, aby zapewnić oszałamiającą gamę wrażeń z rozgrywki dla całej społeczności Call of Duty. Zakres zawartości Vanguard jest znakiem rozpoznawczym tego tytułu, z większą liczbą map dla wielu graczy już od pierwszego dnia premiery i pierwszym crossoverem Zombie w historii Call of Duty. Fani Warzone doświadczą również wielu ekscytujących nowych rzeczy, które pojawią się w ramach premiery. Nie możemy się doczekać, aby już wkrótce pokazać więcej.” - Johanna Faries, dyrektor generalna Call of Duty, Activision

Zwiastun zapowiadający Call of Duty: Vanguard

Rozgrywka w pojedynkę, w kooperacji oraz multiplayer

Pracami nad tegoroczną odsłoną serii zajmuje się Sledgehammer Games, chociaż przy pomocy kilku mniejszych zespołów. Tryb Zombie jest natomiast w rękach Treyarch.

W kampanii, której zabraknie w konkurencyjnym Battlefield 2042, gracze zostaną rzuceni na wschodni i zachodni front Europy, pojawią się też wątki na Pacyfiku i w Afryce Północnej. Spodziewana jest czwórka grywalnych bohaterów wzorowanych na autentycznych postaciach z różnych państw. Nie tylko lokacje, ale i zadania mają być zróżnicowane, obiecywany jest między innymi spadochronowy desant na Francję czy podniebne pojedynki nad Midway.

Multiplayer w dniu premiery ma zawierać 20 map, a także nową odsłona trybu Strzelanina 2 na 2, który po raz pierwszy można było zobaczyć w Modern Warfare. Można spodziewać się też integracji z Call of Duty Warzone. Więcej o trybach Multiplayer i Zombie twórcy mają odpowiedzieć w najbliższych tygodniach.

Call of Duty: Vanguard czy Battlefield 2042? Na którą grę czekacie?

Źródło: Activision

Komentarze

17
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  BariGT
  11
  Zabawne jak 3rzesza walczy pod flaga Republiki Weimarskiej, za to ZSRR pod swoja własna - chociaż ciężko określić który rezim był bardziej zbrodniczy...
  • avatar
   Konto usunięte
   6
   zbyt czarno to widzę....
   • avatar
    6
    Vanguard. Dobrych gier w czasie II WŚ nigdy za dużo
    • avatar
     Deadmau91
     3
     Tu nie o poprawność chodzi tylko o sprzedaż i kasę. Teraz grę kupią i afro i kobiety. Tak samo w ruchu bodypositive chodzi tylko o to żeby sprzedawać ciuchy puszystym, które wcześniej miały kompleksy.
     • avatar
      nevermind
      2
      Jeszcze mogli tęczową flagę gdzieś dorzucić to już poprawność polityczna byłaby wypełniona w 100%.
      • avatar
       dikamilo
       2
       I instalacja ~270GB ;)
       • avatar
        piomiq
        0
        > Jedną przewagę nad Battlefield 2042 widać już teraz
        Znaczy jaką? Realistyczna grafikę?

        Trzeba też dodać, ze autorzy postarali się o poprawność polityczną, bo w zwiastunie bardzo często pokazywany jest czarnoskóry żołnierz. Jest też parę razy kobieta. Zapewne czarnoskórzy żołnierze brali udział w II wojnie światowej, nie wydaje mi się jednak żeby było ich dużo.
        • avatar
         kronic
         0
         COD zdecydowanie ,a dla EA ch... do dupy za brak SP dlatego mijam i oby im się dostało za ten ruch.
         • avatar
          pawluto
          -1
          CoD to najlepsza seria gier ! No miewała upadki ale zawsze trzyma poziom !!!!!!!!!!!!!!!
          • avatar
           awesome1337
           -5
           Brak kampanii w bf to zaletą, nie marnują czasu i pieniędzy na zbędne bzdury
           Liczy się multi
           • avatar
            xbk123
            0
            Mam wrażenie, że małpują poprzedniego Battlefielda.