Gry

Microsoft Kinect

przeczytasz w 1 min.
Producent:Microsoft 
Platformy:Xbox 360
Przewidywana data premiery:listopad 2010 r.
 

Zaprezentowany  po raz pierwszy w 2009 roku niezwykle oryginalnie zapowiadający się Project Natal przeistoczył się w Kinect, czyli jak podaje sam gigant z Redmont  - wyjątkowy i banalnie prosty w obsłudze system sterowania w grach na konsoli Xbox 360.

Od czasu Natala Kinect zyskał nieco na wyglądzie, dzięki eleganckiej czarnej obudowie w kolorze fortepianowej czerni. Wraz z ujawnionym nowym modelem Xboksa 360, urządzenie to wydaje się tworzyć jedną całość. Nie zmieniły się natomiast możliwości samego kontrolera. Dzięki odpowiedniemu oprogramowaniu ma on rozpoznać użytkownika automatycznie uruchamiając jego profil, pozwalający na swobodne sterowanie zarówno funkcjami konsoli jak i samymi grami za pomocą gestów i komend głosowych.

Niestety, jest jeden mały problem. Jak donoszą zagraniczne serwisy internetowe, Kinect ma kłopoty z odwzorowaniem ruchów osoby siedzącej. Wprawdzie działają wówczas komendy głosowe, ale aby wykonać jakąkolwiek czynność - nawet prostą nawigację w menu konsoli przy pomocy gestów - musimy podnieść się z fotela. Może to być nieco uciążliwe, więc miejmy nadzieję, że Microsoft szybko poradzi sobie z tą niedogodnością. Tym bardziej, że na Kinecta szykują się naprawdę ciekawe tytuły.

Poza różnego rodzaju prostymi grami typowo na imprezy z przyjaciółmi, takimi jak Kinect Sports, Dance Central, Kinect Joy Ride czy Kinect Adventures i przeróżnymi produkcjami mającymi dbać o nasze zdrowie fizyczne (np. Your Shape Fitness Evolved), wsparcie dla tej technologii zapowiedział także LucasArts, Jego pierwszym projektem jest wielce obiecujący Star Wars Kinect. Chociaż tytuł ten aktualnie nie powala jakością rozgrywki, to miło byłoby poczuć się jak prawdziwy Jedi. :-)