Gry

Star Wars: The Force Unleashed 2

przeczytasz w 1 min.
Producent:Aspyr Media 
Wydawca:LucasArts
Platformy:PC/ Xbox 360/ Playstation 3/ Nintendo Wii
Przewidywana data premiery:26 października 2010 r.

O tym, że LucasArts przygotowuje dla nas powrót sekretnego ucznia Dartha Vadera do świata Gwiezdnych Wojen wiemy już od jakiego czasu. Do tej pory jednak producent gry trzymał karty mocno przy orderach nie zdradzając żadnych bliższych szczegółów drugiej odsłony The Force Unleashed. Targi E3 stały się świetnym pretekstem do tego, aby uchylić rąbka tajemnicy.

I tak dowiedzieliśmy, po części dzięki rewelacyjnemu zwiastunowi, w jaki sposób Galen „Starkiller” Marek został przywrócony do życia. Vader nie zaniechał swoich planów wobec dawnego ucznia i postanowił go sklonować na planecie Kamino. Eksperyment wymyka się jednak lordowi Sithów spod kontroli gdy ten rozkazuje zgładzić naszego bohatera. Od tego momentu rozpoczyna się epicka i bardzo mroczna opowieść o zdradzie, zemście, nadziei i przywiązaniu.

W nowej grze pierwsze co rzuca się w oczy to drugi mieć dzierżony przez Starkillera. Zapowiada on całkowicie przemodelowany system walki, który tym razem będzie dużo bardziej elastyczny i intuicyjny. Oczywiście nie zabraknie również nowych mocy takich jak choćby Mind Trick, z których przyjdzie na korzystać podczas całej zabawy. Co ciekawe twórcy gry urozmaicili rozgrywkę dodając doń większą ilość zagadek i zmniejszając tempo rozgrywki. Dzięki temu gracz przestanie czuć się stale poganiany do nieustannego parcia do przodu.

Pod względem graficznym Star Wars: The Force Unleashed II niewiele różni się od swojej poprzedniczki. Nie oznacza bynajmniej, że gra wygląda słabo. Nic z tych rzeczy. Zastosowany autorski silnik LucasArts - Ronin wraz z dodatkowymi silnikami odpowiedzialnymi za fizykę w grze (Digital Molecular Matter, Euphoria i Havok) nadal prezentują się wyśmienicie. Dzięki temu nowa gra z pewnością zadowoli zarówno wizualnych purystów jak i miłośników dobrej zabawy.