Gry

Fable III

przeczytasz w 1 min.
Producent:LionHead Studios 
Wydawca:Microsoft Game Studios
Platformy:PC/ Xbox 360
Przewidywana data premiery:26 października 2010 r.

Trzecia odsłona jednej z flagowych produkcji Petera Molyneuxa zapowiadana była jako wielka rewolucja wśród przygodowych gier RPG. Tytuł ten miał zerwać w wszystkimi dotychczasowymi schematami zmieniając całkowicie podejście do tego typu produkcji. Trzeba przyznać, że wizja gry, w której gracz samodzielnie zdobywa władzę i później  rządzi krajem była niezwykle ambitna. Czy to się uda – przekonamy już w październiku. Na tę chwile wiadomo już natomiast jak będą wyglądały inne z zapowiedzianych zmian.

Szumne pozbawienie gry standardowego interfejsu użytkownika sprawdza się do stworzenia czegoś na kształt rezydencji gracza dostępnej w każdej chwili po naciśnięciu jednego przycisku. To tu w specjalnych pomieszczeniach będziemy mieli dostęp do  wszystkich posiadanych przez nas przedmiotów, broni czy ubrań. Tu również pojawi się zapowiadany przez twórców kamerdyner, który przemawiając do nas głosem Johna Cleese służyć ma nam pomocą w dobrze stroju czy uzbrojenia. W centrum owej trójwymiarowej posiadłości znajdzie się trójwymiarowa mapa świata, dzięki której w dużo łatwiejszy sposób będziemy mogli zarządzać posiadanymi przez nas nieruchomościami czy sprawdzać co w danej chwili dzieje się w naszym królestwie.

Na E3 zaprezentowano również system dotyku, który pomimo głośnych zapowiedzi jak na razie nie robi jakiegoś potężnego wrażenia. Prosta możliwość dotykania innych ludzi, łapania ich za ręce i prowadzenia w określone miejsce to coś co już widzieliśmy w kilku innych produkcjach. Być może jednak Peter Molyneux znów nas zaskoczy i system ten pokaże swój lwi pazur w pełnej odsłonie Fable III, która trafić ma do sprzedaży już pod koniec października w wersjach zarówno na konsole Xbox 360 jak i komputery PC.