Gry

RAGE

przeczytasz w 1 min.
Producent:id Software 
Wydawca:Bethesda Softworks
Platformy:PC/ Xbox 360/ Playstation 3
Przewidywana data premiery:2011

Najnowsza produkcja studia id Software, pomimo kolejnego opóźnienia jej premiery pojawiła się na tegorocznych targach E3. I choć prezentacja RAGE nie robiła już tak wielkiego wrażenia jak w zeszłym roku to jednak nadal to niezwykłe połączenie przygodowej gry akcji z wyścigami samochodowymi i klimatem rodem z filmu Mad Max cieszyło się sporym zainteresowaniem „zwiedzających”. I trudno się temu dziwić zważywszy na fakt, iż nowy silnik graficzny id Tech 5 napędzający tę produkcję cały czas zaskakuje niezwykłymi możliwościami. Dzięki niemu gra wygląda wprost rewelacyjnie urzekając nas bogactwem przedstawionego świata.

Zaprezentowane na targach fragmenty rozgrywki ujawniają mocną inspiracje twórców gry takich hitami jak choćby BioShock czy wydany niedawno Borderlands (choć tu nie wiadomo kto od kogo ściągał:). Różne rodzaje broni z kilkoma odmianami amunicji (np. energetyczne świetnie sprawdzają się w lokacjach zalanych wodą), specjalne, mechaniczne gadżety i możliwość eliminacji przeciwników przy wykorzystaniu otoczenia to tylko kilka z przykładów zapożyczeń najlepszych pomysłów z innych produkcji. Id Software udało się jednak znaleźć sposób na ulepszenie tych rozwiązań i takie ich zastosowanie, które pasuje do klimatu całej zabawy.

Jak na razie RAGE zapowiada się i wygląda wyśmienicie. Niestety ciągłe odkładanie jego premiery może w pewnym momencie zniechęcić graczy. Poza tym konkurencja w branży gier nie śpi więc zdarzyć się może, że podobne rozwiązania znajdą się także i w innych grach. Dlatego nie pozostaje nam nic innego jak dopingować id Software do szybszej pracy.:)