Gry

Codename Kingdoms (tytuł roboczy)

przeczytasz w 1 min.
Producent:CryTek 
Wydawca:Microsoft
Platformy:Xbox 360
Przewidywana data premiery:nieznana

Ten tytuł to zupełna niespodzianka, a zarazem jedna wielka niewiadoma. Czemu więc znalazł się na naszej liście? Z prostej przyczyny - to pierwsza produkcja niemieckiego studia Crytek tworzona  wyłącznie na konsole Xbox 360 na mocy porozumienia zawartego z firmą Microsoft. Tym samym twórcy kultowego już dla wielu Crysisa dołączyli  do programu partnerskiego giganta z Redmond.

Pierwsza niewiele znacząca zajawka gry kryjącej się jak na razie pod roboczym tytułem Codename Kingdoms sugeruje, że produkcja osadzona zostanie w klimatach do złudzenia przypominających kinowego Gladiatora czy Startakusa. Przynajmniej tak się wydaje. Poza tym w sieci już pojawiły się pogłoski, że w demie technologicznym CryEngine 3 zaprezentowanym podczas ubiegłorocznych targów Gamescom, Crytek umieścił parę scen ze swojego nowego projektu. Oczywiście są to jedynie domysły, ale bardzo możliwe, że właśnie tak wyglądać będzie nowa gra twórców Crysisa.

Za wcześnie mówić o jakiejkolwiek dacie premiery opisywanego tytułu. Istnieje jednak spore prawdopodobieństwo, że ukaże się on w 2011 roku. Obecna generacja konsol nie może czekać zbyt długo na kolejne potencjalne hity. :-)