Gry

Rayman: Origins

przeczytasz w 1 min.
Producent:Ubisoft Studios 
Wydawca:Ubisoft
Platformy:Xbox 360/ Playstation 3
Przewidywana data premiery:nieznane

Powrót jednego z najsympatyczniejszych bohaterów gier wideo był sporym zaskoczeniem tegorocznych targów E3. Niespodzianka była tym większa, że twórcą nowej gry z Raymanem w roli głównej okazał się Michael Ancel. To on w 1995 roku tchnął życie w tę postać, zapewniając jej popularność trwającą nieprzerwanie aż do teraz. Po drodze zdarzały się oczywiście gorsze odsłony cyklu, ale nie były w stanie przyćmić legendy Raymana. Legendy, która ma wielkie szanse ponownie się odrodzić, a to za sprawą projektu zatytułowanego Rayman: Origins.

W nowym Raymanie Michael Ancel postanowił powrócić do korzeni tej serii. Origins będzie więc klasyczną i pełną humoru grą platformowo-zręcznościową 2D. Jej magia kryje się w niesamowitej oprawie graficznej, do złudzenia przypominającej najlepsze filmy rysunkowe. Cudowne, ręcznie malowane tła i postaci ożywają na ekranie dzięki pracy jedynie 5-osobowego zespołu. Coś niesamowitego!

Zgodnie z ostatnimi doniesieniami z E3, Raman: Origins będzie grą epizodyczną. Pozwoli to na stworzenie znacznie większej i dłuższej sagi niż w przypadku jednorodnej produkcji. Twórcy obiecują, że każda kolejna część przygotowana zostanie w taki sposób, aby gracze czuli się usatysfakcjonowani. Dotyczy to zarówno długości rozgrywki, jak i ewentualnej atrakcyjności każdej z części do wielokrotnego „przechodzenia”.