Gry

Portal 2

przeczytasz w 1 min.
Producent:Valve Software 
Wydawca:Electronic Arts
Platformy:PC/ Xbox 360/ Playstation 3
Przewidywana data premiery:2011

Valve Software pomimo wcześniejszej zapowiedzi o całkowitym wycofaniu się z tegorocznej edycji E3, pojawiło się na targach. Co więcej, wystąpienie tej firmy okazało się jedną z  największych tegorocznych sensacji  w branży elektronicznej rozrywki. Obecność Gabe'a Nevella na konferencji Sony i ogłoszenie planów wydania Portala 2 na PlayStation 3 musiała przyciągnąć uwagę zarówno mediów, jak i samych graczy. I to nie tylko ze względu na uprzednie wypowiedzi twórcy Half-Life'a 2 dotyczące PlayStation 3 (pamiętne „konsola Sony to strata czasu i totalne nieporozumienie”), ale przede wszystkim na pierwszą oficjalną demonstrację zapowiedzianego w marcu Portala 2.

Co ciekawe, PlayStation 3 jako jedyna konsola na rynku oprócz Portala 2 otrzyma również pełne wsparcie platformy Steamworks zarezerwowanej dotąd jedynie dla użytkowników komputerów PC i Mac. Posiadacze maszynki Sony zyskają dzięki temu automatyczne aktualizacje,  dostęp do wielu funkcji społecznościowych i możliwość pobierania dodatków DLC. Poza tym już mówi się o planach kompatybilności pomiędzy platformami PS3 i PC/Mac, co mogłoby oznaczać możliwość wspólnej gry w trybie kooperacji dla posiadaczy tych platform.

Podczas targów E3 dowiedzieliśmy się już co nieco o samej grze. Założenia Portala 2, na które składają się bardziej zaawansowane zagadki logiczne i intrygująca fabuła, poznaliśmy co prawda już nieco wcześniej, ale teraz mogliśmy zobaczyć grę w akcji. Niestety Valve nie ujawniło żadnych bliższych szczegółów odnośnie technicznych aspektów gry, w tym jej silnika graficznego. Zachodnie media sugerują, że jest to Source 2.0, ale do tej pory nie zostało to oficjalnie potwierdzone. Sami możecie to ocenić, oglądając zamieszczone prezentacje filmowe. Trzeba przyznać, że gra już teraz wygląda świetnie.