Gry

Nintendo 3DS

przeczytasz w 1 min.
Producent:Nintendo 
Przewidywana data premiery:marzec 2011 r.

E3 2010 były z pewnością udane dla Nintendo. Nie dość, że udało im się w końcu zerwać z niezbyt korzystnym wizerunkiem producenta gier dla niedzielnych graczy (nareszcie przypomnieli sobie, że ich siła tkwi w znanych i lubianych markach), to jeszcze oficjalnie zapowiedzieli nową odsłonę swojej flagowej konsolki przenośnej. Nintendo 3DS to wynik wieloletniej pracy mózgowców spod znaku wielkiego „N”. Shigeru Miyamoto, twórca wielu ponadczasowych hitów Nintendo, stwierdził nawet w jednym z wywiadów, że koncern próbował wykorzystać technologię wizualizacji 3D od prawie 20 lat. Pierwsze pomysły pojawiły już w momencie tworzenia Gamecube’a.

Tak czy inaczej dopiero najnowszej konsoli japońskiego giganta udało się tego dokonać. Co więcej, Nintendo 3DS pozwoli graczom cieszyć się efektami 3D bez konieczności posiadania specjalnych okularów. Konsolka, podobnie jak starsze modele DS-ów, wyposażona została w dwa wyświetlacze. Górny 3,5-calowy panoramiczny ekran o rozdzielczości 800x 240 pikseli służy do wyświetlania obrazu 3D, a dolny 3-calowy jest wrażliwy na dotyk, co pozwala na wyjątkowy sposób interakcji w grach.

Nowością w 3DS jest specjalny suwak zamontowany w górnej części obudowy, umożliwiający płynne ustawianie efektu głębi 3D aż do jego całkowitego wyłączenia. Poza tym w nowej maszynce Nintendo znalazły się także dwie kamerki cyfrowe pozwalające na robienie zdjęć w 3D, analogowy pad, akcelerometr i żyroskop.  Jak widać od strony technicznej jest świetnie.

Fanów konsol Nintendo ucieszy wiadomość, że 3DS jest w pełni kompatybilne ze swoimi starszymi braćmi. Trzeba jednak pamiętać, że jest to przede wszystkim całkowicie nowa konsola, oferująca nową jakość gier. Sądząc zaś po pierwszych prezentacjach przygotowywanych na nią tytułów, szykuje się niezły konkurent dla PlayStation Portable.