Karty graficzne

Radeon HD3870 Gigabyte 512MB

przeczytasz w 1 min.

Karta ta dotarła do mnie nieco później, nie była planowana, ale obniżki cen zmusiły mnie do aktualizacji testu. Jakiś czas temu był to najmocniejszy układ jednordzeniowy od ATi, teraz dostajemy go za bezcen.

Wyposażona została tak samo jak oglądany wcześniej Radeon HD3850 512MB, mamy więc zestaw przejściówek (Video Adapter) i grę Neverwinter Nights 2. Karta także została wykonana w technologii Ultra Durable 2.

Zastosowano też ten sam układ chłodzenia, pracuje z takim samym natężeniem dźwięku, ale jak się domyślacie, temperatury z powodu podwyższenia zegarów trochę wzrosną. I tak w idlee mamy 40°C, w stresie temperatura dobija 65°C.

Opcja Auto-Tune dała mi wynik, po którym byłem zszokowany: 940/2270MHz. Niestety karta była niestabilna i dopiero obniżenie wartości do 910/2220MHz pozwoliło na ukończenie testów na słabszym procesorze. Mocniejszy procesor pozwolił na zwiększenie użycia karty i znów musiałem zmniejszyć wartości do poziomu 890/2180, a to już nie robi takiego wrażenia. Sterownik narobił nam smaku na tort, którego nie skosztujemy.