Karty graficzne

Testy: F.E.A.R.

przeczytasz w 1 min.

F.E.A.R. Horror w konwencji FPP. Gra bardzo lubiana nie tylko za klimat i grafikę, ale także za fajny tryb rozgrywki wieloosobowej. Czy w tym środowisku sprawdzi się nowy, bardziej budżetowy RADEON HD?

W celu pomiaru wydajność skorzystaliśmy z wbudowanego w grę testera. Ustawienia dla szybkości komputera to : WYSOKA, dla karty graficznej wykorzystaliśmy gotowe profile:

  • ŚREDNIA,
  • WYSOKA
  • MAKSYMALNE
    zmieniając tylko rozdzielczość.

Przy wysokich ustawieniach konkurent w postaci 8600GT jest kartą zdecydowanie wydajniejszą. HD2600XT jest tu "odpowiednikiem" dla GF7600GT. Wersja 2600 PRO tradycyjnie (po kilku testach) mocno za GF8500GE, ale za to jest "mocniejsza" od GF8500GT. Słabsze karty serii HD2400 plasują się odpowiednio: powyżej 8400GS i 7300GS.


Przy ustawieniach maksymalnych w grze, a więc Aniso-x16 oraz wygładzaniu krawędzi x4, HD2400PRO jest znów kartą najsłabszą z testowanych. Największym przegranym jest jednak HD2600PRO dla którego test zakończył się gorszym wynikiem nawet od GeForce'a 8500GT. Karta HD2600XT słabiej także od GF8500GE. Test ten dowodzi tylko, gdzie znajduje się winowajca tej sytuacji. Są to nie do końca dopracowane sterowniki, które w parze z metodą programowalnego antyaliasingu (na poziomie shaderów) nie do końca zostały zoptymalizowane. Póki co, trzeba przyznać, że nie wygląda to za ciekawie.


Po znacznym zdjęciu detali (ustawienia średnie) HD2400XT poniżej GF8400GS. HD2400PRO jest nieoceniony w zapychaniu tyłów stawki. Bardzo dobrze, ponieważ niektóre karty są właśnie tworzone, wyłącznie, do tego celu ;) Najważniejsze, że gra się "odpala" i po zdjęciu detali i rozdzielczości można, za małe pieniądze, mniej lub bardziej pograć ...z naciskiem na mniej oczywiście.

Witaj!

Niedługo wyłaczymy stare logowanie.
Logowanie będzie możliwe tylko przez 1Login.

Połącz konto już teraz.

Zaloguj przez 1Login