Karty graficzne

Asus GeForce GTS 450 TOP

przeczytasz w 2 min.
Specyfikacja karty w programie GPU-Z:

Zobacz zdjęcia karty:


Parametry pracy i temperatura podczas obciążenia:


Od firmy ASUS otrzymaliśmy GTS-a 450 po tuningu. Wersja TOP odznaczała się podwyższonymi częstotliwościami taktowania do poziomu 925/1000 MHz (zamiast 783/900 MHz). Na pokładzie akceleratora zainstalowano 1 GB pamięci 128-bit GDDR5.

Niewielkie pudełko zawierało tylko podstawowe wyposażenie składające się z instrukcji obsługi, sterowników oraz dodatkowego oprogramowania (m.in. SmartDoctor). Nie zabrakło również przewodu zasilającego molex->6-pin, gdyby posiadany zasilacz takowego nie miał.

Zdjęcia opisywanego ASUS-a w wersji TOP mogliście już zobaczyć kilka dni temu, gdy jego test wyciekł do sieci. Karta, która dotarła do naszej redakcji wygląda dokładnie tak samo. Długość płytki drukowanej wynosi 21,5 cm. Wystaje natomiast osłona chłodzenia, co przedłuża kartę do 22,5 cm. Niemniej jednak nie powinniśmy się martwić o montaż karty w  komputerze. Zmieści się do każdej obudowy typu ATX.

Laminat płytki PCB, jak to często bywa w przypadku ASUS-a, jest czarny i matowy, a  plastikowa osłona chłodzenia otrzymała zielone paski, co daje niezłe efekt wizualny. Pomimo niezbyt dużych wymiarów i wagi karty, górna krawędź akceleratora otrzymała listwę usztywniającą.

System chłodzący to dobrze znany DirectCU. Złożony z dużego aluminiowego bloku, dwóch grubych rur cieplnych, radiatora na sekcji zasilania oraz wentylatora o średnicy 75 mm świetnie daje sobie radę nawet w najbardziej trudnych warunkach, czyli wymagających grach. Na dodatek trzeba pochwalić kulturę pracy - jest naprawdę cichutko. Po gorących i hałasujących GeForce’ach GTX 470 i 480 można się cieszyć, że akceleratory NVIDII ze średniej półki są chłodne, a dzięki użyciu autorskich chłodzeń także ciche.

Procesor graficzny opisywanej karty rozgrzewał się pod obciążeniem do 52 stopni, co jest świetnym wynikiem. Pamiętajmy też, że rdzeń graficzny taktowany jest dość wysokim zegarem (925 MHz zamiast 783 MHz).

Śledź karty ASUS GeForce GTX 450 TOP został wyposażony w  wyjścia: DVI, D-Sub i HDMI. Na górnej krawędzi PCB umieszczono złącze SLI służące do łączenia akceleratorów w pary. Natomiast na końcu karty znalazła się wtyczka 6-pin, przez którą dostarczamy dodatkowe zasilanie.

 

 

 Ocena: Asus GeForce GTS 450 TOP
 plusy:
Jakość wykonania
Fabrycznie podkręcona
obsługa PhysX, CUDA
Wydajny i bardzo cichy układ chłodzący
3 lata gwarancji
 minusy:
Wysoka cena w porównaniu do innych GF GTS 450
Pobór energii w trybie 3D
Orientacyjna cena w dniu publikacji testu: ok. 600 zł
 

 

Witaj!

Niedługo wyłaczymy stare logowanie.
Logowanie będzie możliwe tylko przez 1Login.

Połącz konto już teraz.

Zaloguj przez 1Login