Pamięć flash

SanDisk Cruzer Slice 8GBCruzer Slice firmy SanDisk jest jednym z tych nośników USB, które robią bardzo dobre wrażenie już od samego początku. Obudowa jest elegancka i utrzymana w nowoczesnym stylu, wykonana z dobrej jakości plastiku, który w części górnej i dolnej jest zmatowiały - ułatwia to trzymanie pendrive'a. Boki z kolei są błyszczące, co wygląda bardzo ładnie, ale widać na nich ślady odcisków palców.

Urządzenie ma wtyk USB chowany za pomocą suwaka umieszczonego z boku obudowy. Sam suwak jest gustownie podświetlany diodą LED, która służy też do sygnalizowania aktywności. Nie zabrakło „oczka” do podpięcia smyczy.

Specyfikacja

Pojemność 8GB
Deklarowany zapis brak danych
Deklarowany odczyt brak danych
Szyfrowanie brak
Obudowa wodoszczelna brak
Kompatybilność Windows XP, Windows Vista, Windows 7, Mac OS X 10.1.2 lub nowszy oraz Linux (tylko przechowywanie danych)
Zgodność ze standardem USB 2.0
Gwarancja 24 miesiące

 

Już pierwsze testy prędkości przesyłu danych pokazują bardzo dużą rozbieżność między wartościami zapisu i odczytu. W skrócie można napisać, że to urządzenie może się pochwalić całkiem dobrymi wynikami przy odczycie danych, przekraczającymi nawet 30MB/s, ale niezbyt imponującymi wynikami przy zapisie, oscylującymi w granicach 4-5MB/s.

  SanDisk Cruzer Slice 8GB
  plusy:
bardzo atrakcyjny wygląd
chowany wtyk USB
bardzo dobra jakość wykonania
dobre wartości odczytu
  minusy:
niewielkie wartości zapisu
Orientacyjna cena w dniu publikacji testu: 81 zł