Pamięć flash

Kingston DataTraveler G2 8GB

Generacja druga (G2) modelu DataTraveler jest standardowym pendrivem przeznaczonym do codziennego użytku. Jego głównymi zaletami są: dobra jakość wykonania, w miarę ładny design, niewygórowana cena i przede wszystkim praktyczność.

Obudowa jest mała, poręczna, wykonana ze zmatowiałego plastiku, na którym nie widać śladów po odciskach palców, a jej dodatkowym atutem jest to, że nie wyślizguje się z rąk. Części plastikowe są dobrze spasowane, nic nie trzeszczy i nie wygina się. Urządzenie ma wtyk USB chowany za pomocą suwaka umieszczonego z boku obudowy. Nie zabrakło natomiast „oczka” do zaczepienia smyczy.

 

Specyfikacja

Pojemność 8GB
Deklarowany zapis 5MB/s
Deklarowany odczyt 10MB/s
Szyfrowanie brak
Obudowa wodoszczelna brak
Kompatybilność Windows XP, Windows Vista, Windows 7, Mac OS X v 10.5.x, lub nowszy oraz Linux v 2.6.x
Zgodność ze standardem USB 2.0
Gwarancja 60 miesięcy

 

W testach wydajności pendrive osiąga co najwyżej przyzwoite rezultaty. Przede wszystkim prędkość zapisu jest całkiem wystarczająca do przyjemnego korzystania z nośnika. Pendrive daje sobie całkiem nieźle radę z zapisywaniem nawet małych plików (powyżej 8KB). Przy zapisie danych prędkości są bardzo stabilne, czyli nie wahają się zbyt mocno w trakcie zapisu dużej ilości plików o różnych rozmiarach. Przy odczycie wahania są większe, lecz nadal do zaakceptowania.

  Kingston DataTraveler G2 8GB
  plusy:
dobra jakość wykonania
atrakcyjny wygląd
niewygórowana cena
  minusy:
niskie wartości zapisu i odczytu danych
Orientacyjna cena w dniu publikacji testu: 70 zł