Pamięć flash

Kingston DataTraveler 101 8GB Yellow

Pendrive ten jest typowym przedstawicielem urządzeń do codziennego użytku, cechujących się niewygórowaną ceną, miłym dla oka wyglądem, ale przy okazji też niezbyt pokaźnymi osiągami. Jego obudowa jest wykonana w dość pomysłowy sposób. Ma zintegrowaną obrotową osłonę wtyku USB, wykonaną z polerowanego i chromowanego aluminium, służącą przy okazji jako punkt do przyłączenia smyczy. Można ją w razie potrzeby odłączyć, zmniejszając wymiary i ciężar nośnika. Jest to dobre rozwiązanie, gdyż mamy pewność, że wtyk jest chroniony a „kapselek” nigdy się nie zgubi, bo go zwyczajnie nie ma.

Sam korpus obudowy zbudowany jest z przezroczystego, częściowo matowego plastiku. Jakość wykonania jest na przyzwoitym poziomie, ale konstrukcja jako taka nie sprawia wrażenia bardzo solidnej.

 

Specyfikacja

Pojemność 8GB
Deklarowany zapis 5MB/s
Deklarowany odczyt 10MB/s
Szyfrowanie brak
Obudowa wodoszczelna brak
Kompatybilność Windows 2000, XP, Vista, 7 i Mac OS X v10.5.x, Linux v.2.6.x lub wyższy
Zgodność ze standardem USB 2.0
Gwarancja 60 miesięcy

 

Prędkość transferu jest w obu kierunkach przyzwoita. Zapis oscyluje w granicy 10MB/s, a odczyt między 18 a 20 MB/s. Przy plikach o niewielkiej objętości bywa, że odczyt jest mniejszy od zapisu. W skrócie jest to urządzenie, które spełni pokładane w nim nadzieje, jeśli tylko nie będzie wykorzystywane do bardzo częstego przenoszenia dużych ilości małych plików, np. dokumentów lub niewielkich zdjęć. Z muzyką w formacie MP3 i filmami poradzi sobie wystarczająco dobrze.

  Kingston DataTraveler 101 8GB Yellow
  plusy:
pomysłowa konstrukcja „bezkapslowa”
przyzwoite wartości zapisu i odczytu
  minusy:
przeciętna jakość wykonania
Orientacyjna cena w dniu publikacji testu: 75 zł