Pamięć flash

Modecom Prestige 8GB Black

przeczytasz w 1 min.

Modecom Prestige, jak sama nazwa wskazuje, aspiruje do klasy wyższej - przynajmniej jeśli chodzi o design. Pendrive ten robi bardzo dobre wrażenie wizualne i estetyczne, dużo lepsze niż na zdjęciach. Jego dość kanciasta obudowa wykonana jest z jednego kawałka tłoczonego aluminium, pokrytego półmatowym czarnym lakierem. Nie ma na niej żadnych przetłoczeń, a nieliczne napisy (w kolorze szampana) wyglądają bardzo estetycznie.

Jedynym mankamentem lakieru jest to, że dość łatwo można na nim zostawić ślady odcisków palców. Wtyk USB jest chroniony nakładką wykonaną z dokładnie takiego samego materiału. Nie ma ona żadnego zatrzasku, ale wsuwa się na wtyk ze sporym oporem i w dodatku bezgłośnie, co dodatkowo sprawia wrażenie posiadania urządzenia z trochę wyższej półki.

Nośnik wyposażony jest w zieloną diodę LED widoczną z obu stron obudowy. Nadmienić trzeba, że pendrive wyposażony jest w przełącznik zabezpieczający zapisane dane przed przypadkową modyfikacją. Jest on bardzo mały i trochę nieporęczny w przypadku częstego korzystania, ale za to jest też dyskretny i prawie niewidoczny. Trzeba natomiast użyć czegoś o cienkiej ostrej końcówce (np. długopis), żeby go przełączyć.

Urządzenie ma „oczko” do podczepienia dołączonego do zestawu naszyjnika w kolorze srebrno-szampańskim, albo zwykłej smyczy. Jeśli ktoś szuka pendrive'a o eleganckim wyglądzie, bardzo dobrej jakości wykonania i jest w stanie wydać na niego trochę większą kwotę, ten model jest naprawdę godny polecenia.

Specyfikacja

Pojemność8GB
Deklarowany zapis8MB/s
Deklarowany odczyt15MB/s
Szyfrowaniebrak
Obudowa wodoszczelnabrak
KompatybilnośćWindows 98, 98SE, Me, 2000, XP, Server 2003, Vista, 7, Mac OS 9.x, Mac OS X, Linux2.4.x, lub wyższy
Zgodność ze standardemUSB 2.0
Gwarancja24 miesiące

 

Pod względem uzyskiwanych prędkości Modecom Prestige sprawuje się poprawnie. Ciekawą kwestią jest to, że w niektórych zastosowaniach prędkość zapisu jest prawie taka jak prędkości odczytu. Urządzenie sprawia niekiedy wrażenie, jakby zapis określonej ilości małych plików (od kilkunastu do kilkuset kilobajtów) był mniejszym problemem niż ich odczyt. Ogólne wrażenie jest dobre, prędkości nie są wybitne, ale rozczarowania też nie ma.

 Modecom Prestige 8GB Black
 plusy:
elegancka, atrakcyjna aluminiowa obudowa
bardzo dobra jakość wykonania
zabezpieczenie przez przypadkową modyfikacją zapisanych danych
w komplecie dołączony łańcuszek
 minusy:
poprawne, ale nieco zbyt niskie prędkości zapisu i odczytu
wysoka cena
Orientacyjna cena w dniu publikacji testu: 140 zł