Pamięć flash

Corsair Survivor 8GB

przeczytasz w 1 min.

Surviror to urządzenie, na test którego warto poczekać. To absolutny rodzynek w aktualnym zestawieniu. Tak jak nazwa wskazuje, to pendrive, który jest gotów stawić czoło każdemu wyzwaniu na swojej drodze. Przetrwa każdą przygodę jaka może spotkać taki sprzęt. Przynajmniej takie sprawia wrażenie.

Właściwa obudowa wykonana jest z kawałka wytrzymałego i zarazem lekkiego aluminium, lecz to nie wszystko. Całe urządzenie ukryte jest w równie wytrzymałym dość dużym aluminiowym cylindrze, nakręcanym na gwint znajdujący się w podstawie obudowy właściwej. Cylinder i podstawa mają nałożone na zewnątrz gumowe o-ringi, które stanowią coś w rodzaju „odbojów” amortyzujących upadek nośnika z dużej wysokości.

Całość po zakręceniu daje konstrukcję odporną na wodę do głębokości 200 m i częściowo również stanowiącą barierę dla kurzu i innych zabrudzeń, które w czasie różnego rodzaju aktywności mogłyby zagrozić elektronice.

W tylnej części urządzenia znajduje się masywne i wytrzymałe „oczko” do przyłączenia smyczy, wywiercone w litym kawałku aluminium. Nie zabrakło także diody LED w kolorze niebieskim. Do zestawu producent dodaje kabel przedłużający USB i „nieśmiertelnik” w gumowej osłonie z wybitym logo producenta oraz dołączonym łańcuszkiem w kolorze srebrnym. To zestaw dla prawdziwych maniaków sportów ekstremalnych lub ludzi przykładających wielką wagę do bezpieczeństwa danych.


Specyfikacja

Pojemność8GB
Deklarowany zapis28MB/s
Deklarowany odczyt34MB/s
Szyfrowaniebrak
Obudowa wodoszczelnajest (do 200metrów)
KompatybilnośćWindows 2000, XP, Vista, 7
Zgodność ze standardemUSB 2.0
Gwarancja120 miesięcy (producenta)

 

Testy praktyczne pokazały, że urządzenie wykazuje duże różnice między przeciętnymi wartościami zapisu i odczytu. Lepszy oczywiście okazał się odczyt, który oscylował w granicach 25-28 MB/s - są to wyniki wysokie. Prędkość zapisu była z kolei rozczarowująco niska i wahała się średnio między 3 a 9 MB/s w zależności od rodzaju przesyłanych danych. Najgorzej pendrive radził sobie z przesyłem małych plików, o wielkości do kilku megabajtów.

 Corsair PenDrive Flash Survivor 8GB
 plusy:
rewelacyjna jakość wykonania
wytrzymała i wodoszczelna aluminiowa obudowa
dobre wartości odczytu
kabel USB i stylowy nieśmiertelnik w zestawie
 minusy:
największy i najcięższy pendrive w teście
cena
Orientacyjna cena w dniu publikacji testu: 150 zł