Pamięć flash

PDP Patriot Xporter XT BOOST 8GB

przeczytasz w 1 min.

Kolejnym z testowanych urządzeń jest pendrive, który ma opinię prawdziwego demona prędkości. Na pytanie czy jest to prawda odpowiedzą szczegółowe testy, natomiast na początku wypada określić jak solidny jest ten produkt i do kogo jest skierowany.

Obudowa wykonana jest z gumy. Dla tego urządzenia jest to idealne rozwiązanie, gdyż jest skierowane do ludzi aktywnych i bardzo wymagających. Materiał ten sprawia, że obudowa jest odporna na zachlapanie wodą, absorbuje siłę uderzenia przy upadku, jest wytrzymała na zarysowania i nie widać na niej śladów po odciskach palców. Wtyk USB ma ochronną nakładkę (również gumową), a w obudowie znalazła się także niebieska dioda LED oraz uchwyt do zamocowania smyczy. Ogólna jakość wykonania jest wysoka.

 

Specyfikacja

Pojemność8GB
Deklarowany zapisbrak danych
Deklarowany odczyt30MB/s
Szyfrowaniebrak
Obudowa wodoszczelnajest (obfite zachlapania)
KompatybilnośćWindows ME, 2000, XP, Vista, 7 i Mac OS 9, Mac OS X, Linux v.2.4 lub wyższy
Zgodność ze standardemUSB 2.0
Gwarancjana cały okres eksploatacji (producenta)

 

Rezultaty analizy prędkości przesyłu danych są pozytywne.  Zaznaczyć jednak trzeba, że pliki muszą być większe niż kilkadziesiąt kilobajtów, gdyż do tej wartości urządzenie nie radzi sobie dobrze z przesyłem danych w obu kierunkach. Rezultaty testów praktycznych wypadły gorzej niż benchmarków programowych. Zapis jest nieco rozczarowujący, biorąc pod uwagę, że producent celuje raczej w wysoką półkę pod względem szybkości.

 PDP Patriot Xporter XT BOOST 8GB
 plusy:
wytrzymała, gumowa obudowa
dobra jakość wykonania
dobre prędkości odczytu

 minusy:
prędkości zapisu nieco poniżej oczekiwań
Orientacyjna cena w dniu publikacji testu: 102 zł