Pamięć flash

PDP Patriot Xporter XT BOOST 8GB

Kolejnym z testowanych urządzeń jest pendrive, który ma opinię prawdziwego demona prędkości. Na pytanie czy jest to prawda odpowiedzą szczegółowe testy, natomiast na początku wypada określić jak solidny jest ten produkt i do kogo jest skierowany.

Obudowa wykonana jest z gumy. Dla tego urządzenia jest to idealne rozwiązanie, gdyż jest skierowane do ludzi aktywnych i bardzo wymagających. Materiał ten sprawia, że obudowa jest odporna na zachlapanie wodą, absorbuje siłę uderzenia przy upadku, jest wytrzymała na zarysowania i nie widać na niej śladów po odciskach palców. Wtyk USB ma ochronną nakładkę (również gumową), a w obudowie znalazła się także niebieska dioda LED oraz uchwyt do zamocowania smyczy. Ogólna jakość wykonania jest wysoka.

 

Specyfikacja

Pojemność 8GB
Deklarowany zapis brak danych
Deklarowany odczyt 30MB/s
Szyfrowanie brak
Obudowa wodoszczelna jest (obfite zachlapania)
Kompatybilność Windows ME, 2000, XP, Vista, 7 i Mac OS 9, Mac OS X, Linux v.2.4 lub wyższy
Zgodność ze standardem USB 2.0
Gwarancja na cały okres eksploatacji (producenta)

 

Rezultaty analizy prędkości przesyłu danych są pozytywne.  Zaznaczyć jednak trzeba, że pliki muszą być większe niż kilkadziesiąt kilobajtów, gdyż do tej wartości urządzenie nie radzi sobie dobrze z przesyłem danych w obu kierunkach. Rezultaty testów praktycznych wypadły gorzej niż benchmarków programowych. Zapis jest nieco rozczarowujący, biorąc pod uwagę, że producent celuje raczej w wysoką półkę pod względem szybkości.

  PDP Patriot Xporter XT BOOST 8GB
  plusy:
wytrzymała, gumowa obudowa
dobra jakość wykonania
dobre prędkości odczytu

  minusy:
prędkości zapisu nieco poniżej oczekiwań
Orientacyjna cena w dniu publikacji testu: 102 zł