Pamięć flash

Modecom Barbie Exquisite 8GB

przeczytasz w 1 min.


Kolejna propozycja jest zdecydowanie przeznaczona dla najmłodszych, a dokładniej dla dzieci powyżej lat 3, gdyż zawiera łatwe do połknięcia elementy. Firma Modecom wyprodukowała pamięć USB nawiązującą stylistycznie do marki Barbie i sygnowaną na obudowie logo Mattel.

Obudowa pendrive'a wykonana jest z przeciętnej jakości plastiku, który nie sprawia wrażenia bardzo solidnego. W kolorystyce wersji Exquisite dominują srebrny, czarny i różowy ułożone w ozdobne kształty. Urządzenie jest lekkie i dość poręczne, ma zaczep do smyczy, a jego praca sygnalizowana jest za pomocą wbudowanej zielonej diody LED. Wtyk USB chroniony jest czarną plastikową nakładką, która - jako że nie ma stałego połączenia z obudową - może być łatwo połknięta przez dziecko.

Specyfikacja

Pojemność8GB
Deklarowany zapis6MB/s
Deklarowany odczyt14MB/s
Szyfrowaniebrak
Obudowa wodoszczelnabrak
KompatybilnośćWindows ME, 2000, XP, Server 2003, Vista, 7 i Mac OS 9, Mac OS X, Linux v.2.4 lub wyższy
Zgodność ze standardemUSB 2.0
Gwarancja24 miesiące

 

Wyniki testów prędkości pozytywnie zaskakują. Pendrive może - jak się okazuje - śmiało konkurować pod względem szybkości transferu z PDP Patriot Xporter XT BOOST. Pod względem zapisu niejednokrotnie model „Barbie” zawstydza wyżej aspirujące produkty, a przecież jest on skierowany raczej do mniej wymagającej klienteli. Z prędkością odczytu również jest dobrze. Jedynym mankamentem jest cena.

 Modecom Barbie Exquisite 8GB
 plusy:
dobre wartości zapisu i odczytu
oryginalny wygląd
 minusy:
przeciętna jakość wykonania
wysoka cena
Orientacyjna cena w dniu publikacji testu: 145 zł