Pamięć flash

GoodDrive 8GB USB 2.0 Fresh Strawberry mini

przeczytasz w 1 min.

Pierwszą rzeczą jaką zauważysz, a raczej poczujesz po rozpakowaniu tego urządzenia jest... zapach. Jest dość intensywny, słodkawy, landrynkowy i przy pewnej dozie dobrej woli przypomina - tak, tak - zapach truskawkowy. :-) Obudowa pendrive'a jest mała, ma też dołączony mały breloczek wykonany z tego samego materiału ochronnego.

Co do samej obudowy, warto napisać że jest miękka, gumowa i przyjemna w dotyku, ale przy okazji bardzo wytrzymała na uszkodzenia.  Jest to tak naprawdę coś w rodzaju ochronnej „koszulki”, pod którą znajduje się właściwa obudowa pamięci wykonana z aluminium. Gumowa osłona oferuje zaczep do podłączenia smyczy. Jeśli zechcemy, urządzenie możemy używać bez zewnętrznej osłony gumowej - wówczas staje się jeszcze mniejsze, ale za to podatne na zarysowania.

Pendrive nie ma wbudowanej diody LED, ale jest za to osłona wtyku USB wykonana z tego samego materiału co pozostała część zewnętrznej „koszulki”.

Specyfikacja

Pojemność8GB
Deklarowany zapis4MB/s
Deklarowany odczyt14MB/s
Szyfrowaniebrak
Obudowa wodoszczelnabrak
KompatybilnośćWindows Me, 2000, XP, Vista, 7, Mac 8.6, OS 9, Mac OS X
Zgodność ze standardemUSB 2.0
Gwarancjana cały okres eksploatacji (producenta)

Pod względem prędkości przesyłu danych w testach programowych to kolorowe i pachnące urządzenie wypada całkiem nieźle. Zarówno prędkość odczytu jak i zapisu są wyższe od podawanych przez producenta (szczególnie zapis). Sytuacja wygląda gorzej jeśli chodzi o realne przesyłanie plików, gdyż zanotowane czasy były znacznie dłuższe niż można by oczekiwać patrząc na wyniki benchmarków.

Urządzenie niezbyt dobrze daje sobie radę z zapisem i odczytem bardzo małych plików, ale wyraźnie lepiej jeśli chodzi o pliki od kilku megabajtów wzwyż. Dokładniej prezentują to wyniki testów dostępne na późniejszych stronach.

 GoodDrive 8GB USB 2.0 Fresh Strawberry mini
 plusy:
gumowa, wytrzymała obudowa
niewielkie rozmiary
urządzenie jest zapachowe
wystarczające wartości zapisu i odczytu
 minusy:
brak wbudowanej diody LED
Orientacyjna cena w dniu publikacji testu: 100 zł