Akcesoria do telefonów

A czy Ty zaktualizowałeś już swoją ładowarkę?

przeczytasz w 1 min.

Apple dba o swoich klientów udostępniając aktualizacje dla poszczególnych modeli swoich urządzeń przez klika lat. Ostatnio pojawiła się nowa wersja oprogramowania dla ładowarki MagSafe, składającej się zasadniczo z przewodu i przyczepianej do iPhone’a magnetycznej końcówki.

Kilka dni temu firma udostępniła nową wersję oprogramowania dla wszystkich modeli słuchawek AirPods - AirPods 2, AirPods 3, AirPods Pro oraz AirPods Max. Niestety nie wiadomo jakie zmiany wprowadza nowa wersja.

Jak zaktualizować ładowarkę MagSafe?

Podobnie jest w przypadku ładowarki MagSafe. Wiadomo tylko, że nowa wersja oprogramowania układowego ma numer 10M229, a w informacjach o urządzeniu wyświetlane jest ono jako 247.0.0.0. Aktualizacja odbywa się automatycznie, bez wiedzy użytkownika, ale żeby było to możliwe należy podłączyć ładowarkę do zasilania i do iPhone’a.

Ładowarka MagSafe

Warto dodać, że w ostatnim czasie pojawiła się także aktualizacja oprogramowania układowego dla Akumulatora MagSafe, czyli power banku, który służy do bezprzewodowego ładowania iPhone’ów serii 12 i 13. Ciekawą alternatywą dla niego jest power bank Anker PowerCore Magnetic 5K - przeczytajcie jego recenzję.

Dajcie znać co sądzicie o aktualizacji oprogramowania tego typu urządzeń. Czy jest to bardzo wysoki poziom dbania o klientów czy już pewien poziom absurdu?

Źródło: www.macrumors.com/2021/12/09/apple-updates-magsafe-charger-firmware/

Komentarze

3
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Dekard
  8
  Musi być w niej firmware, przecież sama nie zepsuje się po okresie gwarancyjnym ;)
  • avatar
   Irrlicht
   3
   Ładowarka powinna zachowywać się zgodnie z dobrze zdefiniowanym standardem. Jeśli tam siedzi komputer z firmwarem, to jest to przekomplikowanie i prowokuje pytania o bezpieczeństwo użytkownika takiego rozwiązania.
   • avatar
    twoja mama
    1
    Jebać Apple