Smartfony

Apple rozważa nową linię smartfonów, portfele zadrżą

przeczytasz w 2 min.

Smartfony Apple to dla wielu synonim wysokich cen. Najnowsze doniesienia związane z planami producenta to jednak sugestia, że niektórzy fani nagryzionego jabłka będą płacić jeszcze więcej.

iPhone Ultra nie zamiast, ale obok Pro Max?

W ostatnich tygodniach pojawiło się sporo informacji, wedle których w tym roku miała nastąpić pewna zmiana w smartfonowej ofercie Apple. Wprawdzie producent znów zaoferuje cztery nowe smartfony, ale poza bazowym, Plus i Pro wskazywano na model Ultra, który miałby zastąpić Pro Max. Innego zdania jest Mark Gurman z agencji Bloomberg.

Wedle jego źródeł, w tym roku Apple nie zmieni nic w swojej polityce i wypuści na rynek modele iPhone 15, Phone 15 Plus, Phone 15 Pro oraz Phone 15 Pro Max. Gdzie podziała się propozycja z dopiskiem Ultra w nazwie? Ma zadebiutować dopiero w przyszłym roku i to nie zamiast czegoś, ale dodatkowo, jako jeszcze wyżej pozycjonowany smartfon.

Przy doniesieniach stojących w sprzeczności z wcześniejszymi można by podchodzić do wszystkiego ze sporą rezerwą. Mark Gurman to jednak osoba mająca dobrą renomę, znana z wielu trafnych przecieków dotyczących planów Apple.

Co i za ile Apple może upchnąć do smartfona Ultra?

Jednocześnie Mark Gurman wskazuje na elementy, które w nowym modelu miałyby stać na najwyższym poziomie, to znaczy ponad tym co będzie znajdowało się w najnowszych Pro i Pro Max. Tu raczej bez zaskoczeń, bo wymieniane są ekran (miałby być jeszcze większy), procesor oraz aparat fotograficzny z dodatkowymi funkcjami. Do tego to właśnie w smartfonie Ultra firma Apple ma zaoferować „opcje przyszłościowe, takie jak ostateczne usunięcie portu ładowania”.

Ta ostatnia kwestia jest jak najbardziej możliwa, bo UE zmusiła nowymi przepisami odejście od portu Lightning. Apple ma od przyszłego roku do wyboru USB-C lub postawienie wyłącznie na ładowanie bezprzewodowe. Docelowo skłania się ku temu ostatniemu, a jakiś model będzie musiał przecierać nowe szlaki.

O konkretnych cenach też póki co nie ma mowy, ale już chyba domyślacie się, co tutaj sugeruje Mark Gurman. iPhone Ultra będzie jeszcze droższy niż dotychczas najbardziej zaawansowane smartfony Apple. Aż strach pomyśleć, ile trzeba będzie za niego zapłacić w Polsce, ale będzie to raczej więcej niż 10 000 złotych. Tę barierę przekroczył już przecież iPhone 14 Pro Max w najbogatszym wariancie 1 TB.

Źródło: Mark Gurman, foto: unsplash

Komentarze

14
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Dragonik
  4
  Drożej bo, może jak będzie wersja ultra to jakichś jeleni znajdziemy za 13 tysięcy złotych
  • avatar
   zack24
   3
   Powinny kosztować jak najwięcej, tzn. tak absurdalnie dużo, że tylko prawdziwi wyznawcy kupią, uznając że to prestiż i wskaźnik bycia wyjątkowym :)
   • avatar
    Shunex
    1
    Apple najwidoczniej obrało nową taktykę "doimy frajerów ile sie da" a nie zaraz...
    • avatar
     MokryN
     1
     Jak ludzie płacą to ich doją.
     • avatar
      danieloslaw1
      1
      czyli topka od innych za 3-5k u nich 10-15k XDDDDDDDDDDDDDDDD
      • avatar
       piomiq
       1
       "Wedle jego źródeł, w tym roku Apple nie zmieni nic w swojej polityce"
       Zatem powinien jeszcze wypuścić "mini", którego autor nie wymienił.
       • avatar
        BariGT
        1
        Dobrze jakby te ultry były za 20-30 kafli i wtedy bedzie można odróżnić prawdziwego fana firmy od sezonowca. XD
        • avatar
         Kasuja Wpisy Automatem
         0
         Łeeeeee. taki tani? nie bire. za mało prestirzó :)