Gry

Jak sprzedaje się Cyberpunk 2077? Nieźle, ale dodatek opóźniony

przeczytasz w 2 min.

CD Projekt RED pochwaliło się danymi dotyczącymi sprzedaży gry Cyberpunk 2077. Jednocześnie wspomniało też o wyczekiwanym dodatku, ale tu wieści dla graczy są kiepskie.

Oficjalne wyniki sprzedaży Cyberpunk 2077

O Cyberpunk 2077 mówiło i wciąż mówi się dużo, sprawy finansowe przedstawiciele CD Projekt RED też poruszają. W kontekście tego tytułu ostatnio w kwietniu 2021 roku, kiedy to wspominano o 13,7 mln sprzedanych egzemplarzy. Jak wygląda to teraz? Zauważalnie lepiej, ponieważ Cyberpunk 2077 znalazł już ponad 18 mln nabywców.

Właściciele której z platform najbardziej przyczynili się do tego wyniku? Chyba nie będzie to wielkim zaskoczeniem, 55% całej sprzedaży należy przypisywać PC. Reszta rozkłada się na konsole PlayStation i Xbox odpowiednio po 27% i 18%.

„Wierzymy w długoterminowy potencjał naszej najnowszej produkcji, dlatego jednym z naszych priorytetów w 2021 r. była praca nad ulepszaniem rozgrywki Cyberpunka 2077. Jesteśmy zadowoleni z obecnego stanu gry, a także z przyjęcia przez społeczność graczy wersji na konsole najnowszej generacji, którą wydaliśmy w lutym br. Do tej pory sprzedaliśmy ponad 18 mln kopii Cyberpunka.” - Piotr Nielubowicz, Wiceprezes Zarządu CD PROJEKT ds. finansowych

Dobry rok grupy CD Projekt

To właśnie Cyberpunk 2077 był najistotniejszym pod względem finansowym produktem grupy CD Projekt w minionym roku. Jej przychody wyniosły 888 mln zł, a skonsolidowany zysk netto sięgnął 209 mln zł.

Fabularny dodatek do Cyberpunk 2077 opóźniony

Przypomniano, że w zeszłym roku Cyberpunk 2077 otrzymał aż 8 aktualizacji. To oczywiście pokłosie mało udanej premiery i faktu, że było tutaj co poprawiać. CD Projekt RED na liście prac ma dalsze wsparcie omawianej gry, rozwijany jest między innymi duży dodatek fabularny.

Niestety, jeśli go wyczekujecie to będziecie musieli uzbroić się w cierpliwości. Premiera została przesunięta na przyszyły rok. I zapewne domyślacie się, że obecnie nie ma mowy o jakimkolwiek konkretnym terminie. Nie dalej jak wczoraj dowiedzieliśmy się o innym opóźnieniu, Wiedźmin 3: Dziki Gon na nowe konsole też wpadł w poślizg.

Źródło: cdprojekt

Komentarze

17
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  slawp1224
  2
  Wyśrubowali ustawienia minimalne https://ekspert.ceneo.pl/cyberpunk2077-wymagania a ja w to grałem na integrze no ale jak sie wyśrubuje ustawienia minimalne to wtedy ludzie którzy ich nie spełniaja tej gry nie kupia,tylko ja to sobie sprawdziłem od kolegi ta gre bo mi pożyczył te gre przez steam i mój komp tych wymagań nie spełnial ale mówie dobra zobaczymy i włączyłem msi afterburner który powoduje spadki wydajności 5-10% i miałem na integrze jakieś 30 fps około w tym 720p na minimalnych detalach ale dało sie grac.
  • avatar
   Raider0001
   0
   ani jednego updateu nie poświęcili na optymalizację wydajności silnika
   • avatar
    mgkiler
    0
    Ma być 1 dodatek czy dwa dodatki? Drugi dodatek nie został czasem anulowany?
    Jak to jest?
    • avatar
     Much_
     0
     W końcu sobie kiedyś zagram i pewnie będzie już dopracowany ;)
     • avatar
      Maryja
      0
      Cd Projekt są mistrzami w wydawaniu opóżnionych tytułów. Więc nie ufam im nie mówiąc o jakości wydania
      • avatar
       zmyslowasowa
       0
       Błąd w tytule