• benchmark.pl
 • Gry
 • Fortnite przez chwilę był fajną grą, ale twórcy postanowili to zmienić
Gry

Fortnite przez chwilę był fajną grą, ale twórcy postanowili to zmienić

przeczytasz w 2 min.

Tryb budowania w Fortnite został ponownie włączony. Dla graczy, którym jednak brak możliwości stawiania budowli nie przeszkadzał - twórcy pozostawili ten tryb gry. Zmiany są elementem nowego sezonu 2, rozdziału 3 w Fortnite.

Budowanie w Fortnite znów możliwe

Jeszcze nie tak dawno temu, bo 20 marca informowaliśmy Was o ogromnej zmianie w Fortnite wprowadzonej w ramach rozdziału 3 - sezonu 2 „Resistance”. Twórcy zdecydowali się wyłączyć najbardziej charakterystyczny element gry - możliwość budowania.

Przy okazji rozpoczęcia nowego sezonu Fortnite, Epic Games rozpoczęło zbiórkę na akcje humanitarne na Ukrainie. Do końca marca zebrano ponad 100 milionów dolarów.

W końcu jednak budowanie w Fortnite powróciło. W pierwszy weekend kwietnia Epic Games uruchomiło dwie kolejki w trybie battle royale (dla zespołów złożonych z 2, 3 i 4 osób).

Jedna to klasyczny tryb z możliwością budowania obiektów, druga to natomiast tryb Zero Build - gdzie liczą się wyłącznie umiejętności eliminacji przeciwników, a nie tempo budowania nowych elementów na mapie.

Wyłączenie budowania budziło wątpliwości, ale ostatecznie gracze pokochali nowego Fortnite

Choć zdania w tym kontekście mogą być podzielone, to nie sposób nie zauważyć, że po marcowej aktualizacji Fortnite i pojawieniu się rozdziału „Resistance” - Fortnite dostał drugie życie.

Popularność na największych platformach streamingowych, jak np. Twitch drastycznie wzrosła - gracze wrócili, aby sprawdzić, jak działa Fortnite bez budowania i zgodnie twierdzili, że był to krok w dobrą stronę.

Możliwość wyboru pomiędzy dwoma trybami to dobra decyzja. Wiele graczy zarzuca jednak, że to już nie będzie to samo - i ci najbardziej doświadczeni wrócą do klasycznego trybu z włączonym budowaniem.

Jasne, że pozbawienie Fortnite tego, co było dla niego najbardziej charakterystyczne zacierało barierę pomiędzy konkurencyjnymi tytułami battle royale, ale kolorowa, bajkowa i nieco plastikowa mapa stale jest tym, czego nie można obrać Fortnite i właśnie z tego powodu warto zajrzeć do jego świata.

A jakie jest Wasze zdanie? Fortnite bez budowania był lepszy, czy wolicie możliwość tworzenia budynków? Dajcie znać w komentarzach, w którym trybie będziecie grać.

Źródło: Fortnite

Komentarze

14
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  11
  Ta gra w obu trybach jest słaba :P
  • avatar
   racedriver
   4
   giereczka dla dzieci i warchlaków
   • avatar
    zack24
    3
    Im dalej od tej gry tym lepiej Uzależniająca dzieciaki gierka, która oprócz słabej oprawy graficznej, stanowi ogromne zagrożenie dla koncentracji oraz logicznego postrzegania rzeczywistości. Obojętnie w jakim trybie - powinna nie działać.
    • avatar
     KENJI512
     2
     Dam lepszy przykład - COD: Warzone był fajną grą, a potem zrobili ją darmową i przystosowaną skórkami dla dzieci...

     Gra wojenna 18+ i różowe neonowe karabiny, serio?
     • avatar
      polo n
      0
      Ja uważam że właśnie dobrze jak są dwa tryby czyli z budowaniem i bez. Tryb budowania jest bardziej wymagający , a wtedy gdy nie jest się dobrym budowniczym to to jest często denerwujące i frustrujące gdy się często odpada z gry. Dlatego dużym plusem jest tryb bez budowania , bo tam człowiek może się bardziej zrelaksować i cieszyć , dużo łatwiej jest pokonać przeciwników , mając przy tym frajde z gry. Osobiście będe grał w oba tryby , ten na który bardziej będe miał ochotę w danej chwili. To było bardzo dobre posunięcie ze strony Epic. Pozdro
      • avatar
       AUTO6
       0
       Gra bez budowania i kolorowych skinów byłaby znośna choć dla mnie i tak zbyt infantylna. Zdecydowanie wolę BR w stylu PUBG.
       • avatar
        tomi911
        0
        APEX lepszy! Oprócz BR jest ciekawy i szybki tryb areny. Zdecydowana większość starszych graczy. Wada: zwłaszcza na początku BR może zniechęcić wysokim poziomem trudności.
        • avatar
         Gnom_Z_Piany2
         0
         szkoda że nie skasowali tego projektu tak jak zamierzali. gra ma wyjątkowo wysokie wymagania jak na to, co oferuje.
         • avatar
          rrrrrr
          0
          Brakuje opcji w ankiecie "Nie interesuje mnie ta gierka"