Przeglądarki WWW

Takiej zmiany Google Chrome potrzebował

przeczytasz w 1 min.

Tłumaczenie stron internetowych w przeglądarce Google Chrome przechodzi na wyższy poziom. Do tej pory było to możliwe wyłącznie w ramach translacji treści tekstowych. Aktualizacja wprowadzi istotną zmianę: przeglądarka będzie tłumaczyć tekst również na obrazkach.

Tłumacz w Google Chrome zyska ważną nowość

Zintegrowany Tłumacz Google w przeglądarce internetowej Chrome jest ważnym elementem, który wspiera codzienną pracę wielu użytkowników. Za sprawą jednego kliknięcia niemal każda treść w obcym języku może zostać przetłumaczona na ten, który jest zrozumiały dla użytkownika.

Wkrótce wbudowany translator w Chrome ma otrzymać aktualizację, która jeszcze bardziej usprawni tłumaczenie treści w internecie. Chromium będzie w stanie przetłumaczyć tekst na obrazkach.

Tłumaczenie treści z obrazka w Google Chrome

Na temat planowanych zmian w Google Chrome zwraca uwagę użytkownik Leopeva64 na Twitterze. Z kodu, do którego udało mu się dotrzeć - a który nie trafił jeszcze do publicznej (ani testowej) wersji przeglądarki - wynika, że Google wkrótce umożliwi w swoim oprogramowaniu tłumaczenie tekstu z obrazków przy użyciu zintegrowanego tłumacza.

Translacja treści z obrazka ma odbywać się poprzez kliknięcie na grafikę oraz wybranie opcji „Przetłumacz obraz” z menu kontekstowego.

Google Chrome tłumaczenieZintegrowany tłumacz w przeglądarce Google Chrome

Nie tak szybko. Na nowość trzeba zaczekać

Producent oprogramowania na ten moment nie zdradza szczegółów dotyczących pojawienia się opcji tłumaczenia treści z grafiki w przeglądarce Chrome.

Funkcji nie można na chwilę obecną uruchomić w żadnym z kanałów rozwojowych, a zatem jej obecność w wersji publicznej pozostaje kwestią, o której producent opowie dopiero w przyszłości. Nie są znane jakiekolwiek daty oraz oznaczenia, w której aktualizacji opcja będzie uruchomiona. Zainteresowani użytkownicy muszą uzbroić się w cierpliwość.

Źródło: Twitter @Leopeva64

Komentarze

2
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  1
  Po każdej aktualizacji Chrome'a na benchmarku zaraz pojawia się artykuł w stylu ''Och jaki zajebisty jest ten Chrome''. Ile oni im płacą?!
  • avatar
   malyperelka
   0
   Ajjj. W Edge mam już tłumacza pod ręką bez żadnych dodatkowych rozszerzeń.