• benchmark.pl
 • Gry
 • GTA: The Trilogy - The Definitive Edition było słabe? Zgadnij, jak się sprzedaje
Gry

GTA: The Trilogy - The Definitive Edition było słabe? Zgadnij, jak się sprzedaje

przeczytasz w 2 min.

Sporo było narzekania na jakość GTA: The Trilogy - The Definitive Edition, ale najwyraźniej negatywne głosy nie stanęły na przeszkodzie w wygenerowaniu świetnej sprzedaży.

10 mln sprzedanych egzemplarzy GTA: The Trilogy - The Definitive Edition

Na podstawie najnowszego raportu Take-Two można wywnioskować, że GTA: The Trilogy - The Definitive Edition znalazło około 10 mln nabywców. Biorąc pod uwagę siłę marki może w pierwszej chwili nie zrobić to na kimś wrażenia.

Trzeba jednak dodać, że mowa nie o nowej grze, ale jedynie o odświeżonym pakiecie. I to niezbyt udanie, bo krytyki jakości całego projektu i masy problemów technicznych nie brakowało. Do tego stopnia, że Rockstar wydał oficjalny komunikat z przeprosinami i rozdawał darmowe gry w ramach rekompensaty. Strauss Zelnick, CEO Take-Two, przyznał, że GTA: The Trilogy - The Definitive Edition pod względem komercyjnym wypadło „świetnie”, a zyski za cały poprzedni kwartał rozliczeniowy „znacznie przekroczyły oczekiwania firmy”.

GTA: The Trilogy - The Definitive Edition
Wyniki serii Grand Theft Auto nie przestają robić wrażenia.

GTA V też dobrze się sprzedaje. Nadal

Oczywiście zyski to zasługa nie tylko GTA: The Trilogy - The Definitive Edition. Od informacji ujawnianych w końcówce zeszłego roku sporo się zmieniło także w kontekście GTA V, które znalazło kolejne 5 mln kupujących. To oznacza, że łącznie sprzedało się już w nakładzie ponad 160 mln egzemplarzy. A na tym nie koniec, bo przecież wkrótce premiera na PlayStation 5 i Xbox Series X/S.

Takie informacje ponownie nakazują sądzić, że na GTA 6 jeszcze poczekamy, bo Take-Two i Rockstar wciąż dobrze zarabiają na aktualnych projektach. Nie tylko tych wymienionych powyżej, ale również GTA Online czy Red Dead Redemption 2. Przy okazji, ta ostatnia propozycja rozeszła się w nakładzie ponad 43 mln egzemplarzy. Żeby nie było jednak tak pesymistycznie to przypomnijmy, że prace nad GTA 6 zostały w końcu oficjalnie potwierdzone. Zawsze to coś.

Źródło: Take-Two, rockstargames

Komentarze

2
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Dragonik
  12
  Więc po co robić gry dobrze, jak ludzie chłam kupią?

  Witaj!

  Niedługo wyłaczymy stare logowanie.
  Logowanie będzie możliwe tylko przez 1Login.

  Połącz konto już teraz.

  Zaloguj przez 1Login