Ciekawostki

Co słychać ostatnio w InPost? Wskazówka: piłka nożna i przesyłki z bez etykiety

przeczytasz w 2 min.

InPost w ostatnim czasie podjął dwie istotne decyzje, które wpłyną na postrzeganie marki, ale też na to jak wygodnie korzysta się z jej usług

Każdy z nas pewnie przynajmniej raz skorzystał z usług zakupowych przez internet. Być może też zdecydowaliście się na wybór opcji dostawy przesyłki do paczkomatu. A skoro paczkomat, to na pewno do głowy przychodzi wam jedna firma, czyli InPost. Owszem „paczkomatów” i "paczkopunktów" tworzonych przez inne firmy jest coraz więcej, ale to InPost kojarzy się nam jako pionier superwygodnego odbierania oraz nadawania przesyłek.

InPost na meczach reprezentacji jako strategiczny sponsor PZPN

Jednym ze sposobów zwiększania rozpoznawalności marki oprócz działań zmierzających do zwiększenia zadowolenia klientów, są kontrakty sponsorskie. Miłośnicy lekkiej atletyki znają pewnie InPost Athletic Team, czyli przedsięwzięcie, którego celem jest wsparcie tej dyscypliny sportu.

InPost i PZPN

Teraz InPost postanowił zaangażować się także w piłkę nożną i został strategicznym partnerem PZPN i polskiej reprezentacji w piłce nożnej. Logo InPost zobaczymy w tym roku podczas rozgrywek Ligi Narodów a także na Mistrzostwach Świata w piłce nożnej, które w tym roku odbędą się w Katarze jesienią.

Przesyłka bez etykiety z OLX? Teraz to możliwe

InPost stosuje już kilka rozwiązań, które ułatwiają odbieranie i nadawanie paczek. Multiskrytka łącząca przesyłki od kilku dostawców, zdalne otwieranie skrytki bez interakcji z panelem dotykowym paczkomatu, czy szybkie zwroty towarów bez drukowania etykiety to właśnie takie ułatwienia.

Teraz do nich dołącza opcja wysyłania produktów, które sprzedajemy poprzez OLX, również bez drukowania etykiet. Opatrzeniem przesyłki odpowiednim oznaczeniem zajmie się już InPost, do nas tylko należy wygenerowanie odpowiedniego kodu w OLX poprzez zaznaczenie opcji „Nadawaj bez etykiety”. Kod QR, który otrzymamy w mailu lub bezpośrednio do aplikacji InPost, posłuży do otwarcia odpowiedniej skrytki w paczkomacie.

InPost i OLX

Łatwość nadania jaką daje brak konieczności drukowania etykiety jest na pewno ogromnym ułatwieniem. Nawet jeśli dysponujemy tuszem w drukarce, a nawet specjalnymi samoprzylepnymi etykietami, to ich przygotowanie zawsze kosztuje odrobinę czasu, który można poświęcić na coś innego.

Źródło: InPost

Komentarze

7
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  q3aki
  4
  tak czy siak, Inpost to najlepsza rzecz jaka sie przytrafila polskim paczkom od lat. Wiadomo, wszedzie sie znajda przypadki, ze wpychano paczke duza do malej skrytki.. ale nie ma rzeczy idealnych :D
  • avatar
   tumoris
   3
   Przydałaby się taka opcja na allegro. Nie potrzeba żadnego komputera ani drukarki.
   • avatar
    Konto usunięte
    1
    A potem będzie że ktos komuś wysyła kg ziemniaków za 3090 ti bo nie było etykiety na tej karcie,nie wiem czy to dobre rozwiązanie wg mnie lepiej by było wysyłać korespondencje za pomocą profilu zaufanego wtedy gdy sie coś nie zgadza to zawsze jest jakaś możliwość reklamacji ,a tak to ten ci wyśle bez etykiety karte graficzną a to jest zwykłe kg ziemniaka.A profil zaufany jest proste żeby uzyskac bo wystarczy tam wejść na strone https://www.gov.pl/web/gov/zaloz-profil-zaufany i potem sobie to załozy dana osoba.A na olx to jest dużo oszustw wystarczy poczytać na niebezpieczniku https://niebezpiecznik.pl/post/olx-scam-karta-platnicza/
    • avatar
     pawluto
     -1
     Zapomnieli wspomnieć że podwyższają cenę...!
     • avatar
      Dzentel
      -8
      a gdzie artykuł o nowych wacikach kosmetycznych 100% bawełnianych wprowadzonych przez sieć Rosman, które są w pełni biodegradawalne i pakowane w folię w 80% pochodzącą z recyklingu? błysnąłbym przed żoną mając taką wiedzę