• benchmark.pl
 • Gry
 • Dark Souls 3 z błędem, który pozwala przejąć kontrolę nad Twoim komputerem
Gry

Dark Souls 3 z błędem, który pozwala przejąć kontrolę nad Twoim komputerem

przeczytasz w 2 min.

Wykrycie luki bezpieczeństwa w grze Dark Souls 3 poskutkowało natychmiastowym wyłączeniem serwerów PvP do czasu wydania łatki bezpieczeństwa. Choć teraz atak na graczy online nie powinien już wystąpić, to błąd przez długi czas zagrażał użytkownikom.

Dark Souls 3 - błąd w trybie online umożliwiający przejęcie kontroli nad komputerem

Informacja o obecności luki w zabezpieczeniach rozprzestrzeniła się za sprawą serwisu Reddit, gdzie po raz pierwszy pojawiła się informacja ze strony atakujących jak działa luka, która pozwala skutecznie przejąć kontrolę nad zaatakowanym komputerem i sterować nim zdalnie.

Przejęcie kontroli nad komputerem przez grę Dark Souls 3 było możliwe wyłącznie w przypadku rozgrywki sieciowej.

Oprócz Reddita, błąd zaobserwowali niektórzy streamerzy, którzy w trakcie rozgrywki online (będąc na wizji) mieli tę wątpliwą przyjemność być ofiarą ataku.

Jeden z nich, The_Grim_Sleeper transmitujący na platformie Twitch zauważył, że w pewnym momencie haker zdalnie uruchomił Microsoft PowerShell i wykonał skrypt zamieniający tekst na mowę.

Reakcja twórców gry była błyskawiczna, a łatka już jest w drodze

Bandai Namco i FromSoftware szybko podjęli działania, aby usunąć lukę bezpieczeństwa. Choć nie słyszeliśmy o atakach, które istotnie mogły wpłynąć na bezpieczeństwo ofiar, to problem mimo wszystko jest poważny i należało zareagować, aby wiadomość o jego obecności nie rozprzestrzeniła się zbyt szybko.

W teorii gracze nie powinni się obawiać, że w przeszłości ich komputer mógł zostać zainfekowany. Według wpisu na Reddicie, o luce i jej zastosowaniu w praktyce wiedziały tylko 4 osoby.

Ogłoszenie jej obecności razem z przedstawieniem jej działania u streamerów miały być pewnego rodzaju zwróceniem uwagi na problem.

W związku z tym wyłączone zostały serwery online Dark Souls 3, ale także poprzednich części - Dark Souls 2 i Dark Souls: Remastered.

Wyłączenie serwerów dotyczy wyłącznie graczy na PC (Windows). W przypadku konsol Xbox i PlayStation - nie ma problemu z zabezpieczeniami.

Graliście w Dark Souls 3 online? Dajcie znać w komentarzach, czy byliście świadkami wyłączenia serwerów i czy zepsuło Wam to niedzielne plany na granie.

Źródło: theverge.com

Komentarze

3
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  2
  YOU DIED
  • avatar
   greglion
   -1
   sikam na nvidię
   • avatar
    xxx.514
    -3
    wincyj multiplajeruf!