Przeglądarki WWW

Xbox będzie trochę lepszy? Edge Chromium na konsolach

przeczytasz w 1 min.

Właśnie rozpoczęły się publiczne testy nowej przeglądarki na konsole Xbox. Testerzy mogą sprawdzać wczesną wersję Edge opartej na Chromium.

Testy Edge Chromium na Xbox

Testerzy z grupy Alpha Skip-Ahead uzyskali właśnie dostęp do nowej wersji przeglądarki Microsoft Edge na konsolach nowej generacji Xbox Series S|X oraz poprzedniej - Xbox One. Przeglądarka obecnie działa z kontrolerem Xbox, ale nie rozumie się w pełni z myszą i klawiaturą.

Wprowadzenie Edge Chromium na konsole Xbox oznacza przede wszystkim stabilniejsze działanie przeglądarki i większą kompatybilność z obecnymi technologiami webowymi. Zapewni to z pewnością poprawę funkcjonowania narzędzi, takich jak: Skype lub Discord, które można otworzyć na karcie bez konieczności pobierania oddzielnych aplikacji.

Kiedy aktualizacja Edge na Xbox?

Aktualizacja Edge na Xbox powinna pojawić się już wkrótce. Dokładna data nie została podana, jednak jeśli testy przebiegną pomyślnie - nowa wersja powinna trafić w ręce posiadaczy Xbox w ciągu najbliższych tygodni.

Z kolei posiadacze komputerów funkcjonujących na systemie Windows mogą już od jakiegoś czasu pracować na Edge Chromium (pobierz na PC).

Zdarza Wam się korzystać z przeglądarki na konsoli, czy raczej uważacie to za zbędny dodatek? Napiszcie w komentarzu!

Źródło: theverge.com

Warto zobaczyć również:

Komentarze

7
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  ProceSSor
  2
  To się nazywa świetna wiadomość :)
  • avatar
   mikrofonkameragps
   1
   Wielka piątka dzieli się rynkiem. Socjalmedia, komputery, smartphone itd.

   Microsoft wykupił Nokie aby ją uśmiercić ponieważ Nikia miała potencjał i mogła stworzyć własny system na smartphone. Pozostawiono rynek dla Google,
   Samsung próbował ostrożnie wprowadzić własny systemy i nadal je rozwijają ale ostrożnie aby nie dostać po łapach.

   Kiedy Huawei mocno pożerał rynek Donal pokazał palcem robiąc groźną mine i ogłosili rzekome działania szpiegowskie. Jankesi ci sami którzy mają tylnią furtkę do Apple,FB,Google i Microsoft w dodatku zapisują cały ruch internetowy ( każdy email,sms, odwiedzoną stronę dodane polubienie).

   Na komputerze musi być Microsoft, na smartphone Google z fabrycznie zainstalowanym FB prosto od producenta :) No bo przecież każdy używa !

   Zmierzam do tego, że Chrome za chwile pochłonie cały rynek obecnie jedyna alternatywa to Firefox, (np. qwant- warto sprawdzić )lepiej obudzić się zanim będzie za późno zawsze jest tak, że jak już firma upada z braku zainteresowania to zacznya się gadanie yyyy chciałbym używać czegoś innego ... Firefoxa nie ma? Tylko Google ? Eee niee no ! Czemu ?
   • avatar
    jowaj42181
    -3
    Zacząłem dopiero półtora miesiąca wcześniej i dostałem 2 czek na sumę 2200 $ ... to najlepszy wybór, jakiego dokonałem od dłuższego czasu! „Bardzo wam wdzięczny za danie mi tej niezwykłej szansy na czerpanie korzyści z domu. Te dodatkowe pieniądze zmieniły mnie z wielu punktów widzenia, błogosławcie wasze serce!”.......

    Netprofit10.com
    • avatar
     Ezowow
     0
     Z ciekawości - o ile rozumiem zmiany na pc podyktowane ułatwieniem implementacji xcloud/gf now i ogólnie trendem na chromium o tyle w konsoli co ma to dać? Wdrażają ze względu na podobną wersję na pc by łatwiej można było tworzyć poprawki za jednym razem?
     • avatar
      saser
      0
      Dla mnie zbędny dodatek. Oczywiście zmiana na plus. Z nowego Edge korzystam na PC i sobie chwalę.
      • avatar
       Logic007
       0
       Proszę proszę jak zaskoczył. Miałem rozkminę, czy dobrze zrobiłem all accesa z X'em na raty z media expert, ale tak, po pierwsze się udało to dostać, po drugie jest to naprawdę godna konsola.