Internet

Microsoft jak mBank - użytkownicy Teamsów zaskoczeni dziwnymi komunikatami

przeczytasz w 1 min.

Widzieliście testowe komunikaty na Microsoft Teams? Sprawa wydaje się zabawna, ale może być poważniejsza niż to się wydaje.

Pamiętacie sytuację z dziwnymi wiadomościami w aplikacji mBanku? Programiści nie zauważyli, że testują komunikaty push „na produkcji”. Okazuje się, że teraz podobna sytuacja zaskoczyła użytkowników narzędzia Microsoft Teams. W tym przypadku jednak sprawa może być poważniejsza.

Dziwne komunikaty w Microsoft Teams

Jak donosi serwis Sekurak, od rana użytkownicy Teamsów informują o dziwnych komunikatach „FCM Messages Test Notification!!!!” - poniżej możecie zobaczyć przykład wiadomości:

Microsoft Teams - dziwny komunikat FCM
(źródło: Twitter @  technofab_it)

Wiemy, że problem testowych komunikatów dotyczy użytkowników praktycznie z całego świata (w tym również z Polski).

Testowe wiadomości w Teams - Microsoft nie wie skąd problem

Microsoft wydał oficjalny komunikat, w którym potwierdza wysłanie testowych wiadomości (podobno dotarły one tylko do niektórych użytkowników platformy). Problem jednak w tym, że jeszcze nie rozpoznano przyczyny problemu. Warto dodać, że jakiś czas temu Teams też zmagał się z awarią.

Część użytkowników sugeruje, że komunikat FCM (Firebase Cloud Messaging) był spowodowany włamaniem do bazy. Wprawdzie jak na razie są to niepotwierdzone informacje, ale mogą zwiastować poważniejszy problem niż w przypadku testów „na produkcji” (jak w przypadku mBanku).

Źródło: Sekurak, Microsoft, Twitter, Reddit

Zobacz więcej o problemach technicznych:

Komentarze

1
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
  • avatar
    Emisariusz_
    4
    widać jesteśmy w czymś pionierami :)