Filmy / seriale / VOD

Netflix w Polsce nadal traci, ale… nie tylko on

przeczytasz w 2 min.

Netflix w maju osiągnął słabszy wynik niż w kwietniu. To kolejny nieudany miesiąc. Tym razem jednak nie jest sam – praktycznie wszystkie popularne serwisy są na minusie.

Netflix i inne serwisy streamingowe w Polsce zaliczają bardzo słaby maj

Jeszcze w styczniu Netflix miał w Polsce prawie 14,7 mln użytkowników. W maju liczba ta wyniosła już tylko niespełna 13,5 mln. Oczywiście wciąż plasuje to go na pozycji niezaprzeczalnego lidera rankingu serwisów streamingowych w naszym kraju, niemniej sukcesywnie, z miesiąca na miesiąc, użytkowników jest coraz mniej, a nie coraz więcej. 

Do tej pory jednak ci, którzy rezygnowali z Netfliksa przerzucali się na inne serwisy. Maj jednak był pierwszym w tym roku miesiącem, w którym praktycznie wszystkie serwisy straciły albo w najlepszym przypadku utrzymały dotychczasową liczbę użytkowników (to Player i CANAL+). Polsat Go jest o milion osób w tył, Amazon Prime Video – o 170 tysięcy, WP, TVP i Polsat Box Go – o 100 tysięcy, a CDA – o ponad 250 tysięcy. Największym przegranym okazał się jednak serwis… HBO Max.

Po bardzo mocnym debiucie HBO Max miał w ubiegłym miesiącu o ponad 1,25 miliona mniej użytkowników. Wygląda na to, że udało mu się zainteresować widzów, ale z ich utrzymaniem jest już problem. Nawet pomimo tej straty serwis wciąż jednak zajmuje miejsce drugie w rankingu serwisów streamingowych w Polsce.

Z jakich serwisów streamingowych korzystają Polacy? Dane za maj 2022: 

 • Netflix ma 13,44 mln użytkowników (o 0,37 mln mniej niż w kwietniu)
 • HBO Max ma 4,69 mln użytkowników (o 1,26 mln mniej niż w kwietniu)
 • Player ma 4,02 mln użytkowników (tyle samo co w kwietniu)
 • CANAL+ ma 3,18 mln użytkowników (o 0,01 mln więcej niż w kwietniu)
 • CDA ma 2,84 mln użytkowników (o 0,27 mln mniej niż w kwietniu)
 • Polsat Box Go ma 2,66 mln użytkowników (o 0,08 mln mniej niż w kwietniu)
 • TVP VOD ma 2,65 mln użytkowników (o 0,1 mln mniej niż w kwietniu)
 • WP ma 2,09 mln użytkowników (o 0,1 mln mniej niż w kwietniu)
 • Amazon Prime Video ma 1,8 mln użytkowników (0,17 mln mniej niż w kwietniu)
 • Polsat Go ma 1,38 mln użytkowników (o 1,02 mln mniej niż w kwietniu)

A w czerwcu…

Już jutro w Polsce zadebiutuje usługa Disney+. Spodziewamy się, że szybko znajdzie niemałe grono użytkowników i trafi do czerwcowego rankingu – pewnie do TOP 5. Czas pokaże, czy podzieli los HBO Max czy też przyciągnie widzów na dłużej. 

Źródło: Gemius/PBI, Wirtualnemedia, informacja własna

Komentarze

13
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  9
  brakuje mi statystyki serwisów P2P ;) Coś czuje że rodacy przytłoczeniu rozbiciem branży na taką ilość platform zaczynają wracać do starych nawyków... Ile trzeba by teraz co miesiąc płacić aby mieć do wszystkiego dostęp (w sensie treści, nie platform)? Coś czuje że jest to już grubo ponad 100 zł, a może nawet blisko 200 zł na miesiąc :/
  • avatar
   Dexterr
   8
   To jest efekt inflacji w wzrostu kosztów zycia, ludzie rezygnują z tego czego nie muszą mieć.
   • avatar
    nevermind
    6
    Z tego co widać idzie kryzys, inflacja szaleje, wszystko coraz droższe (tak to jest jak się zamyka przedsiębiorstwa i jednocześnie drukuje pieniądze na potęgę przez pseudo pandemię którą zakończyła się z dnia na dzień i nikt w tym nie widzi nic dziwnego, wirus się schował nagle?) czyli jednocześnie ludzie coraz mniej mają w kieszeni więc najłatwiej zrezygnować z tego typu usług/serwisów w pierwszej kolejności.
    • avatar
     KENJI512
     5
     Nie stać nas :)
     • avatar
      zack24
      2
      Przez produkcje oparte o nienaganną poprawność a nie o dobry scenariusz, ja również myślę czy przedłużać N. Jednak w lipcu finał ST4, zatem poczekam a potem myk - wakacje i z dala od mediów.
      • avatar
       baertus11
       1
       więcej filmów i seriali "na jedno kopyto" oczywiście z parytetami obsady i wylewającą się poprawnością polityczną.... co może być nie tak?
       • avatar
        Marek1981
        1
        Problemem jest zubożenie społeczeństwa, ludzie rezygnują z kosztów pobocznych... a tzw pandemia zamkneła ludzi w domach wiec teraz chcą podróżować / przebywać na działkach ...
        • avatar
         Konto usunięte
         -2
         No bo nie ma dobrych filmów ,kiedyś jak były filmy to były na prawdę dobre np. ten film o tej rybce nemo a teraz czy jest jakiś film równie ciekawy,tylko jakieś strzelanie a ile można oglądać jakieś strzelanie to się nudzi.
         • avatar
          JaniuchSzopen
          -3
          Jestem Jan Szopen światowej sławy ekspert i autorytet rynku kryptowalut ktury zarobił już 30 milionow$.
          A jeszcze dwa lata temu byłem zwykłym studentem informatyki i robotyki. Porzuciłem studia ponieważ chciałem zostać biznesmenem a nie robić u kogoś za psie pieniadze.
          Teraz mam ogromna posiadłość, cztery najdroższe elektryczne Tesle, spotykam się z milionerami i miliarderami ale nie tylko bo i z politykami, celebrytami, znanymi sportowcami itd.
          Czyli z calamsmietsnka towarzyska.
          Udzielam tez wywiadów w światowych stacjach telewizyjnych, poczytnych magazynach a także występuje na rożnego rodzaju impreazah kryptowalut.
          Spotykam się i sypiam z pięknymi kobietami z całego świata! Miedzy innymi tydzień temu w Tokio miałem orgie z 10 japonkami!’nn’ n!!
          Ty tez tak możesz żyć i mieć wszystko co tylko będziesz chciał!
          Zainstaluj aplikacje Crypto Com i skorzystaj mojego linku polecajacego. A dostaniesz az 25$ w kryptowalucie cro!!! Kupuj wtedy kiedy leje się krew jak ja czy Waren Bufy! A zobaczysz jak miliony dolarów zaczna wpływać na twoje konto bankowe!!!
          Oto mój kot polecający do aplikacji Crypto Com:
          jjey2xxs9c
          • avatar
           pawluto
           0
           Wiedziałem ze tak będzie - Netflix sam sobie podciął nogę...