Oprogramowanie

Wielki powrót kultowego spinacza Microsoftu

przeczytasz w 2 min.

Użytkownicy aplikacji Microsoft Teams mogą rozszerzyć bibliotekę obrazów możliwych do ustawienia jako tło podczas wideo rozmowy o kilka nostalgicznych grafik. Skąd je pobrać?

Nowe tła do Microsoft Teams obudzą w nas nostalgię

Akcja #ThrowbackThursday prowadzona przez Microsoft ma na celu przypomnieć użytkownikom momenty, które dla większości pozostały już tylko wspomnieniem.

Właśnie w ramach tego wydarzenia zaprezentowano cztery nowe grafiki, które można ustawić jako tłoprogramie do wideokonferencji - Microsoft Teams.

 • Spinacz Clippy

Tło do Microsoft Teams z Clippy

Stary, znany właściwie wszystkim uśmiechnięty spinacz Clippy, towarzyszył wielu użytkownikom lata temu. Często przeszkadzał i kiedy jeszcze był wykorzystywany raczej nie cieszył się dużą popularnością. Teraz jednak, kiedy nie musimy czytać jego podpowiedzi - można na niego patrzeć z nieco większą sympatią.

 • Microsoft Solitaire

Tło do Microsoft Teams z Pasjans

Pasjans, czyli Microsoft Solitaire osobiście zapamiętałem jako grę do chwilowego zabicia czasu, która była dostępna właściwie wszędzie - bez konieczności podłączenia z siecią. Tytuł w tym roku świętował swoje 31. urodziny (pierwszy raz pasjans pojawił się w 1990 roku na Windows 3.0), a dziś może towarzyszyć nam podczas spotkań w Teams.

 • Klasyczny Paint

Tło do Microsoft Teams z Paint

Kolejne nowe tło do popularnego komunikatora Teams stanowi klasyczny Paint. Choć jego następca, Paint 3D jest wciąż żywy - musicie przyznać, że charakterystyczny interfejs pierwszej wersji (od 1985 roku) budzi nostalgię.

 • Tapeta z Windows XP

Tło do Microsoft Teams z Windows XP

Tej łąki nie mogło zabraknąć w akcji #ThrowbackThursday. Prawa do zdjęcia, które w 1996 roku wykonał Charles O’Rear zostały wykupione przez Microsoft, a następnie fotografię wykorzystano jako domyślną tapetę w systemie Windows XP. Wersja przygotowana do ustawienia jako tło w Teams jest nieco zmieniona, ale to nadal ten sam, dobrze wszystkim znany krajobraz.

Nowe tła przygotowane przez Microsoft można pobrać z oficjalnej strony producenta i używać ich w Skype oraz Teams.

Sprawdzicie którąś z grafik u siebie? Dajcie znać w komentarzach.

Źródło: microsoft.com

Komentarze

4
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  bIeblebleble
  6
  Nie wiem o co tyle było krzyku. Używam Office 2003. I spinacz nie przeszkadza. Można dostosować jakie chce się mieć podpowiedzi.
  • avatar
   fonzie
   0
   A kiedy dodadzą Bonzi Buddy?
   • avatar
    andrezkamotu
    0
    Łąka z Windowsa jest nieśmiertelna! Nawet pewien Pan z czeskiego Brna, który jest tamtejszym śpiewakiem operowym, a w wolnej chwili tworzy własne przeboje i wrzuca na swój kanał na YT, zrobił jeden kawałek z łąką w tle ;-) https://www.youtube.com/watch?v=A596kj6wpCs