Mobile

Zaraz zobaczymy nowy wygląd wyszukiwarki Google na swoim smartfonie

przeczytasz w 1 min.

Google zapowiada przeprojektowaną wersję wyszukiwarki na smartfony i tablety.

Google to najpopularniejsza wyszukiwarka internetowa, którą pytamy już niemal o wszystko. Oprócz skutecznego wynajdywania potrzebnych informacji, dobrze zna zainteresowania swoich użytkowników i ciągle rozbudowuje ofertę dostosowując się do ich potrzeb. Teraz podjęto decyzję o zmianach w wyglądzie wyszukiwarki mobilnej.

Google opisało na swoim blogu co dokładnie ulega zmianie. Internautów czeka odświeżenie wyglądu wyszukiwarki na Androida i iOS, które skupia się przede wszystkim na poprawieniu czytelności.

Zmieniony wygląd Google

Nowy wygląd Google - zmiany są kosmetyczne, ale mają wyjść na plus

W ubiegłym roku testowano tła w mobilnej wersji przeglądarki, jednak ostatecznie zdecydowano się postawić na prostszy wygląd. Firma chce, aby użytkownikom było łatwiej skupić się na wyszukiwanej treści, a nie na szczegółach interfejsu. Dlatego ulepszono sposób wyświetlania wyników wyszukiwania. Zobaczymy mniej dodatkowych elementów, nieco większy tekst oraz pogrubione tytuły. Dzięki temu wszystko staje się bardziej przejrzyste, a my mamy szybciej i sprawniej dostrzegać interesujące nas informacje.

Zmieniony wygląd Google

Wnikliwi zauważą też drobniejsze zmiany. Można będzie dostrzec więcej elementów, które są zaokrąglone tak samo, jak litery w logo Google. Pojawi się również więcej autorskiej czcionki Google, znanej z Androida, Gmaila czy innych usług. Najważniejsze części zostaną oznaczone kolorami, które nie będą rozpraszać czytelnika.

Zmiany są już wprowadzane i przeprojektowana wyszukiwarka Google ma trafić na nasze urządzenia mobilne w ciągu najbliższych kilku dni.

Źródło: blog Google

Warto zobaczyć również:

Komentarze

9
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  piterk2006
  4
  Mnie coraz bardziej denerwują te ich zmiany. Robione są chyba dla idiotów, których przerasta wejście na jakąś stronę i wystarczą im 2 zdania zapodane przez automat wyszukiwarki z losowej strony, żeby znać odpowiedź na pytanie.
  Ja jak czegoś szukam to muszę się przescrollować przez reklamy, sugerowane wyszukiwania, filmy, obrazki i inny szajs, który nijak ma się do tego, czego szukam. Do tego wyniki wyszukiwania są niejednolite. Przykładowo wczoraj szukałem jakiegoś aktora albo filmu i stronę filmwebu odruchowo pominąłem bo jej wynik miał obrazek, więc zaliczyłem go podświadomie do tych śmieci, które wyskakują na górze i nawet nie przeczytałem. Po scrollowaniu w dół przez chwilę zauważyłem, że nie ma strony fw która mnie interesowała i wróciłem na górę czytając każdą pierdołę aż znalazłem obrazek prowadzący do strony filmwebu. Zaiste bardzo wygodna nawigacja, nie ma co.
  Ogólnie rzecz biorąc google zmienia się w śmietnik, bo kiedyś po prostu wyświetlał listę wyników podzieloną na strony, a teraz mamy kontynuując przykład z aktorem: najpierw jakiś wstęp z informacjami, które i tak nie są kompletne dopóki nie kliknie się w malutki linczek prowadzący do wikipedii, potem filmy, w których aktor grał, potem 3 (sic!) normalne wyniki, potem podobnych aktorów (co to ma do mojego wyszukiwania?!), potem jakieś bezużyteczne filmiki z youtube (bo przecież użytkownik jest za głupi, żeby przejść do zakładki wideo jeżeli faktycznie szuka filmów), potem dopiero 7 normalnych wyników, potem znowu podobne wyszukiwania i dopiero tam przycisk "więcej wyników".
  • avatar
   Mario2k
   4
   Google zarabia krocie na odpowiednim indeksowaniu , to już nie jest to google jakim było 8-10 lat temu.
   • avatar
    Erikson83
    4
    Nie używam gogla bo to konfident, szpieg,sprzedawczyk i bóg wie co jeszcze !!!
    Tylko DuckduckGo.
    Omijać wszysto co gogla i faceboka. Jako komunikator Signal !!
    • avatar
     greghostor
     0
     Zaokrąglone obrazki - super