• benchmark.pl
 • Ciekawostki
 • Czarne chmury zbierają się nad Twitterem - reklamodawców, którzy odeszli, można liczyć w setkach
Ciekawostki

Czarne chmury zbierają się nad Twitterem - reklamodawców, którzy odeszli, można liczyć w setkach

przeczytasz w 1 min.

Ponad pół tysiąca reklamodawców na Twitterze przestało wydawać pieniądze na marketing na platformie po tym, jak Elon Musk kupił firmę w październiku. Serwis zaliczył przez to spory spadek przychodów.

Reklamodawcy odchodzą, przychody spadają

Po przejęciu Twittera przez Elona Muska w ubiegłym roku, z serwisu zaczęli odchodzić reklamodawcy. Jak duża jest ich liczba, możemy dowiedzieć się na podstawie najnowszych informacji podanych przez serwis The Information. Platforma, powołując się na osobę zaznajomioną z biznesem reklamowym, podała, iż ponad 500 reklamodawców wstrzymało wydatki na Twitterze od października 2022 roku.

Ma to przełożenie na zarobki firmy - 17 stycznia dzienne przychody były o 40% niższe niż tego samego dnia rok temu.

Jeśli wierzyć doniesieniom o spadku przychodów Twittera, nowa subskrypcja Twitter Blue również nie sprawdziła się pod kątem zwiększenia zarobków firmy. Serwis pobiera 8 dolarów miesięcznie za subskrypcję premium, która oferuje użytkownikowi wiele funkcji, w tym weryfikację.

Twitter szuka sposobów, by zarobić

Platforma szuka kolejnych sposobów by zachęcić do powrotu na platformę reklamodawców - ostatnio pojawiły się informacje o oferowaniu im podwojonej wartości kupionych reklam do kwoty 250 tys. dolarów. Ciężko powiedzieć, czy to zadziała, a jeśli już - to czy na wszystkich. Jak bardzo problematyczny jest spadek przychodów, widać po ostatnich doniesieniach - cofnięto już zakaz kupowania reklam politycznych w Stanach Zjednoczonych i ponoć rozważane jest również sprzedawanie nazw użytkowników.

Źródło: reuters.com, theinformation.com

Komentarze

7
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  piomiq
  2
  W ten sposób okazują dezaprobatę na nową politykę Twittera, a raczej na robienie tam hyde parku, bez żadnych ograniczeń i limitów, przywracanie kontrowersyjnych kont których właściciele generują zamęt i śmieciowe informacje.
  • avatar
   Adrianwo
   1
   Muska zabić, zjeść zwłoki i już! Śmierć Republikanom takim jak on!
   • avatar
    Abgan
    -2
    Musk kupił Twittera w listopadzie, spadek budżetów reklamowych jest w całej branży (Meta, Google), więc porównanie r/r dla stycznia ma oczywiście mały związek z Muskiem i jego polityką.

    Można byłoby zrobić ekstrapolację trendu spadkowego przychodów Twittera od stycznia do listopada i pokazać o ile niżej **pod linią trendu** jest teraz Twitter. Można było pokazać różnicę spadku Twittera względem przychodów reklamowych Mety czy Google... ale milej i łatwiej jest kopnąć w Muska, bo to takie modne ostatnio. :)
    • avatar
     Kasuja Wpisy Automatem
     0
     Elon, kupuj Tik Toka :)