Gry

Steam Top 10: przetasowanie wśród liderów notowania

przeczytasz w 2 min.

Który tytuł tym razem na szczycie?

Arma II nadal rządzi. Od czasu notowania z połowy czerwca (Steam Top 10: gra Max Payne zepchnięta z podium - kto jest liderem nowego notowania?) strzelanina z 505 Games dominuje w zestawieniu bestsellerów elektronicznej platformy dystrybucji.

I nie wygląda, aby to miało wkrótce się zmienić. Wojna w Czarnorusi aż tak bardzo oczarowała graczy? Bo przecież nie chodzi o cenę, która aktualnej wynosi niecałe 25 euro.

Steam top 10 notowanie

 1. Arma II: Combined Operations
 2. Civilization V: Gods & Kings
 3. Endless Space
 4. Call of Duty: Modern Warfare 3 Collection
 5. The Elder Scrolls V: Skyrim
 6. The Walking Dead
 7. Command & Conquer Red Alert 3
 8. Wargame: European Escalation
 9. Warhammer 40,000: Dawn of War II Complete Pack
 10. Max Payne 3

Drugie miejsce dla Goods and Kings. Dodatek wymaga oczywiście Civilization V. Cena nie jest mała i wynosi 29.99 euro. Wielbiciele serii mogą również dokupić Babylonian Civilization Pack, Polynesia Pack i Double Civilization Pack: Spain and Inca. Pakiety kosztują odpowiednio 3,49, 3,49 i 4,99 euro.

Nowością najnowszego notowania jest obecność Endless Space, turowej strategii s-f, umożliwiającej zarządzanie imperium galaktycznym. W wypadku tytułu z Amplitute Studios sprawa jest jasna. Gra pojawiła się w notowaniu ze względu na premierę, która miała miejsce na początku lipca.

Jedną z największych zalet Endless Space jest nieprawdopodobna liczba dostępnych systemów planetarnych, również takich, w których pozostały jedynie artefakty po dawno wymarłych cywilizacjach. Ten ciekawy tytuł wydany przez Iceberg Interactive kosztuje aktualnie na Steamie niecałe 21 euro, zaś edycja specjalna 23,99 euro.

Na miejscu czwartym znajdziemy Call of Duty: Modern Warfare 3 Collection, z numerkiem 2. Warto zainteresować się tym pakietem zawierającym nowe mapki multi, misje, itd. Cena w promocji została obniżona aż o 50%, do poziomu 6,99 euro. Oczywiście Collection 2 wymaga podstawki.

Dragonborn tradycyjnie już znalazł swoje miejsce w zestawieniu. Tym razem mocarz wykuty przez kowali kodu z Bethesda Softworks uplasował się 5 miejscu. Fenomenu ciągłego zainteresowania The Elder Scrolls na pewno nie można tłumaczyć dostępnym na Steamie, od lutego, pakietem bezpłatnych tekstur dla gry.

Szósta lokata przypadła The Walking Dead. Aktualnie w cenie niecałych 25 euro. Gra cieszy się sporym powodzeniem, mimo że reprezentuje starą szkołę przygodówek. Czyżby znowu zadziałał fenomen Dear Esther? Miedzy czasie czekamy już na trzeci epizod (The Walking Dead Epizod 3). Podobno dostaniemy go w sierpniu.

The Walking Dead gra potwór

Na siódmym miejscu wylądowała legendarna strategia EA Games z 2008 roku. Każdy, kto chce ponownie poprowadzić do zwycięstwa Imperium Wschodzącego Słońca, Sowietów lub Aliantów, może wziąć udział w wojnie po wyłożeniu 19,99 euro. Można też dokupić Uprising, dodatek, a właściwie samodzielne rozszerzenie, które aktualnie jest dostępne na Steamie za niecałe 10 euro.

Zaraz za Command & Conquer Red Alert 3 znalazła się kolejna strategia. Umiejscowiony w realiach zimnej wojny rts z Eugen Systems dostępny jest w świetnej ofercie cenowej, tzn. za 50% ceny, czyli 19,99 euro. Dodatkowo do Wargame: European Escalation dostępne są dwa bezpłatne DLC dla gry.

Wargame gra czołg

Nieco inne atrakcje czekają na ewentualnych nabywców niemłodego już Warhammera 40,000: Dawn of War II Complete Pack. W pakiecie znajdują sie trzy dodatki, Retribution, Dawno of War II i Dawn of War II Chaos Rising. Zestaw kosztuje jednak prawie czterdzieści euro.

Na miejsc dziesiątym niedawny lider Steam Top 10, Max Payne. Czyżby zainteresowanie losami byłego, nowojorskiego gliniarza tak szybko spadało? Cena gry na Steamie wynosi 49,99 euro. Za tę kwotę możecie spotkać się z Maxem w Sao Paulo.
 

Więcej o Steam:

Źródło: bluesnews

Komentarze

8
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  loccothan
  1
  Arma 2 była w styczniowym CD Action pełna gra z kluczem multi
  • avatar
   Konto usunięte
   0
   Arma sama w sobie jest świetną grą, wiem bo gram w jednym z klanów, z modami ta gra to prawdziwa, realistyczna wojna. I jakiego 505 games, przecież Arme wyprodukowali Czesi z Bohemia Interactive :)
   • avatar
    projectdarkstar
    -1
    Serio, darujcie sobie to top 10 na steamie.
    Wiadomo, że na liście są rzeczy z przeceny.
    • avatar
     Konto usunięte
     0
     DayZ ma już 430.000 graczy, a to są zestawienia nie wliczające graczy samej ArmA'y.....
     • avatar
      ADR15
      0
      No niezłą furorę teraz robi ARMA, przez ten dodatek DayZ. Swoją drogą wygląda on ciekawie, ale ma niby sporo błędów i teraz trudno się wbić na serwery. Niby mają też osobną grę zrobić z tego.
      • avatar
       Konto usunięte
       0
       Zastanawia mnie, dlaczego, mimo, że WarGame długo trzyma się w topce wciąż jest tak mało graczy na multi? Nie oszukujmy sie, ta gra na singlu to nie porażka, ale dopiero zalążek dobrej zabawy. Co z tego, że multi jest lepsze, skoro tak mało osób gra na multi? 700-800 osób w godzinach popołudniowych, a po nocach góra 3k (pewnie hamerikance), ciężko dopasować się w jakąś dobrą grę.
       • avatar
        Sakret
        0
        świetna gra nie dziwie się że stoi na podium, a skyrim chyba dalej na 5 jest od jakeigośczasu.