Ciekawostki

Pies zamiast ptaka. Twitter zmienił logo

przeczytasz w 1 min.

Twitter ma nowe logo. Klasyczny niebieski ptaszek został zastąpiony przez Elona Muska “piesełem”. Symbol kryptowaluty Dogecoin dziś wyświetla się każdemu, kto zajrzy na Twittera.

Reakcja giełdy była natychmiastowa. “Pieseł”, który jest internetowym memem stanowi logo kryptowaluty Dogecoin. Do tej pory wystarczyła krótka wzmianka miliardera na swoim profilu społecznościowym dotycząca wirtualnej waluty, by jej akcje poszybowały w górę. Nie inaczej było tym razem.

Nowe logo Twittera i akcje kryptowaluty. Chodzi o “pieseła”

Jak obiecał, tak zrobił. Elon Musk na swoim Twitterze przypomniał dyskusję z użytkownikiem WSBChairman, który sugerował wizjonerowi zakup platformy i zmianę logo na popularnego w internecie “pieseła”. “To byłoby szalone” – pisał Musk.

Właściciel jeszcze do niedawna “niebieskiej” platformy nie informuje, czy zmiana logotypu jest długotrwała, czy to tylko chwilowa akcja. “Pieseł” jest na ten moment widoczny wyłącznie w wersji przeglądarkowej. W oficjalnych aplikacjach mobilnych na iOS i Androida nadal funkcjonuje klasyczny ptaszek.

Z uwagi na powiązanie nowej grafiki z kryptowalutą Dogecoin, na reakcję giełdy nie trzeba było długo czekać. Wzrost wartości na przestrzeni kilku dni wynosi ok. 35 proc. oznacza, że na dzień 4 marca 2023 r. Dogecoin jest wart ok. 0,43 zł.

Dogecoin PLN

Przy okazji niespodziewanej decyzji Muska związanej ze zmianą logo Twittera, twórcy Dogecoina przypomnieli historię powstania mema, którym jest “pieseł” (ang. doge). Pierwsze grafiki z wykorzystaniem psa Kabosu, którego właścicielem jest Atsuko Sato z Japonii zaczęły pojawiać się wraz z początkiem ubiegłej dekady. Dziś to już jeden z popularniejszych tworów internetu, którego zastosowanie jest uniwersalne.

Komentarze

12
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Kenjiro
  7
  I jak nie twierdzić, że chłopina po prostu nakręca spiralę cenową dogecoina, którego pewnie ma sporo w zanadrzu.
  • avatar
   Okonio
   2
   Fachowo nazywa się to insider trading i zwykle traktowane jest jako przestępstwo (we wszystkich stanach USA, UK oraz większości cywilizowanych krajów). W Stanach dają za to nawet 20 lat.
   Nie wierzę, że żaden prawnik nie zareaguje. Wali przekrętem z daleka.
   • avatar
    qbrzydal
    0
    Niech wstawi zamiast logo, twarz Trumpa. Niech twitter zapłonie :):):):):)
    • avatar
     Tu_Szczecin
     0
     Przestaną ćwierkać, zaczną ujadać.
     • avatar
      Artur_1_
      0
      Kupił serwisik, to ma rozrywkę ;-)
      • avatar
       Kasuja Wpisy Automatem
       0
       na screenie nadal widać niebieskiego ćwirka :P
       • avatar
        Nibynóżka
        0
        Lepszy byłby pies z ptakiem, you know what I mean
        • avatar
         J.B FIN
         0
         Ale gosc kreci walki ze az furczy!