Audio

Małe-wielkie soundbary Yamahy

przeczytasz w 2 min.

Nowe soundbary Yamaha SR-B20A i SR-C20A są nieduże, ale duże mają być oferowanie przez nie możliwości: od potężnego basu, przez uwydatnione dialogi, po efekty przestrzenne.

Nowe soundbary Yamaha. Małe rozmiarami, duże możliwościami

To, co mają w sobie najlepsze soundbary w wyjątkowo niewielkich konstrukcjach. Yamaha SR-B20A to 90-centymetrowa, a Yamaha SR-C20A – 60-centymetrowa belka. Ta pierwsza dobrze sprawdzi się pod telewizorem, drugą możesz postawić nawet przed monitorem komputera. Obie nawet pomimo tak niewielkich gabarytów mają zapewniać potężny dźwięk. Takie zapewnienia można jednak znaleźć w prawie każdej pijarowej notce, więc może lepiej przyjrzyjmy się temu, nie co, lecz w jaki sposób mają to oferować. 

Zacznijmy od tego, że obydwa urządzenia pozwalają nam skorzystać z czterech trybów dźwiękowych, dostosowanych do filmów, programów telewizyjnych czy też gier. Mają też funkcję Clear Voice, której zadaniem jest zwiększenie słyszalności dialogów niezależnie od tego, jaki poziom głośności będzie ustawiony. Zarówno przełączać się między trybami, jak i aktywować uwydatnianie ludzkiego głosu można za pomocą aplikacji Sound Bar Remote, co ma być wygodne i intuicyjne. Ponadto w środku jednego i drugiego soundbara znajduje się pokaźny zestaw głośników. 

Yamaha SR-B20A
Yamaha SR-B20A

Yamaha SR-B20A ma:

 • 2 głośniki wysokotonowe w formacie 25 mm
 • 2 głośniki niskotonowe w formacie 55 mm
 • 2 subwoofery w formacie 75 mm
 • 2 porty bass-refleks

Yamaha SR-C20A ma: 

 • 2 głośniki szerokopasmowe w formacie 46 mm
 • subwoofer w formacie 75 mm
 • 2 radiatory bierne

Yamaha SR-C20A
Yamaha SR-C20A

Dźwięk przestrzenny… na tyle, na ile to możliwe

Jeżeli lubisz dynamiczne filmy czy gry, to na pewno docenisz też to, że nowe soundbary Yamahy pozwolą się cieszyć dźwiękiem przestrzennym. Ten mniejszy tylko częściowo, bo oferuje jedynie technologię Virtual Surround, ale za to SR-B20A wykorzystuje zaawansowane rozwiązanie DTS Virtual:X. Dzięki temu twój salon zamieni się w salę kinową, a nawet w samo miejsce akcji. 

Na rynkowy debiut soundbarów poczekamy do przełomu III i IV kwartału tego roku. O cenach zaś wiemy na razie tylko tyle, że mają być „atrakcyjne”. Cóż, czekamy więc na konkrety.

Źródło: Audio Klan, Yamaha

Czytaj dalej o soundbarach: 

Komentarze

5
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  NasHee
  2
  Subwoofer 75 mm.. buhahahaha. Ani to sub, ani to woofer, co najwyżej średniak z obciętą górą...
  • avatar
   Dragonik
   -1
   Byłem ostatnio w mediaexpert na dziale telewizorów z pierdzi belkami, i nadal o tym zdania nie zmienię że to g****
   • avatar
    Adrianwo
    0
    Czyżby to Yamaha robi najlepsze soundbary na świecie???
    • avatar
     zielony888
     0
     Ciekawy pomysł między takim produktem pośrednim między głośnikiem BT a pełnym soundbarem. Ja mam TV Philipsa i też tej firmy kupiłem soundbar i jestem bardzo zadowolony. Taka Yamaha idealna do małego telewizorka typu 32 cale.