• benchmark.pl
 • wideo
 • Dotarły do nas Radeony RX 7900 – rozpakowujemy i analizujemy modele XT oraz XTX
Dotarły do nas Radeony RX 7900 – rozpakowujemy i analizujemy modele XT oraz XTX
Karty graficzne

Dotarły do nas Radeony RX 7900 – rozpakowujemy i analizujemy modele XT oraz XTX

przeczytasz w 2 min.

Mamy już i testujemy najnowsze Radeony RX 7900 XTX oraz RX 7900 XT. Dziś natomiast możemy Wam zdradzić, jak wyglądają modele, które finalnie trafią do sprzedaży (od AMD), a także opowiedzieć co nieco o zakulisowo otrzymanych informacjach o nowych technologiach. Zapraszamy!

Miesiąc temu stawiliśmy się na oficjalnej prezentacji nowych kart AMD bezpośrednio w Las Vegas, aby z pierwszej ręki przekazać Wam informacje o wtedy odbywającej się premierze. Od tego czasu dowiedzieliśmy się sporo więcej o najnowszych Radeonach, co postaramy się Wam dziś po części przekazać, ale przede wszystkim faktycznie otrzymaliśmy rzeczone karty na potrzeby premierowych testów. Zapraszamy zatem na prezentację finalnej wersji obu nowych Radeonów od AMD – flagowego RX 7900 XTX oraz nieco przyciętego RX 7900 XT.

Rozpakowanie i prezentacja nowych kart Radeon RX 7900 od AMD

Kiedy premiera sklepowa nowych Radeonów RX 7900 i kiedy ich recenzja?

Nowe karty trafią oficjalnie do sprzedaży we wtorek 13 grudnia o godzinie 15:00 polskiego czasu. Oczywiście przygotujemy dla Was wnikliwą recenzję za równo karty AMD Radeon RX 7900 XTX, jak i modelu RX 7900 XT. Przedstawimy tam bardziej szczegółowo jeszcze więcej informacji o nowej architekturze, niż dzisiaj zostało to powiedziane na filmie. Zapewniamy, że stanowczo jest na co czekać – szykuje się wyjątkowo gorąca premiera i czujemy, że skrzaty Mikołaja będą miały co robić przy produkcji nowych Radeonów ;)

Radeon RX 7900 XTX i RX 7900 XT

Z ciekawostek dodamy, że wyjątkowo (i gościnnie) wystąpi u nas platforma testowa oparta o najnowszy procesor AMD Ryzen 7950X (równolegle z testami na naszej standardowej platformie). Sprawdzimy zatem dokładnie, jaką przewagę AMD daje w praktyce, nomem omen, AMD Advantage, czyli zestaw złożony w oparciu o tylko i wyłącznie najnowsze produkty AMD (w tym w szczególności porównamy Smart Memmory Access do podstawowego Resizable Bar). Stanowczo warto do nas zajrzeć na premierę!

Radeon RX 7900 XTX i RX 7900 XT razem z AMD Ryzen 7950X

Pozostaje jednak kwestia ceny, którą poruszyliśmy na samym końcu filmu. Owszem, nowe Radeony faktycznie premierowo mają cenę ustawioną znacznie poniżej ich bezpośredniej konkurencji w nowych kartach NVIDII. Z drugiej jednak strony, jeżeli porównamy ich sugerowane ceny do tego, ile obecnie kosztują najszybsze karty AMD RX 6000, to robi się jakby smutno… Pozostaje tylko pytanie, czy w czasach, gdy wszystko drożeje, to czy tak naprawdę cokolwiek drożeje? 

Komentarze

31
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Wili997
  6
  Oby karty AMD były wyraźnie tańsze od kart Nvidii.
  • avatar
   Yamaraj6
   4
   Mam nadzieję, że 7900 XTX będzie na tyle dobry, że zmusi to Nvidie do obniżenia ceny 4080.
   • avatar
    Batyra
    4
    Hahahaha! Mega początek :)
    • avatar
     chemicalwizzard
     3
     bardzo fajny wizualnie, imho ladniejszy od FE. taki ''aston martin'' Ostatni raz mialem radeona 4850, ciekawy jestem tej premiery
     • avatar
      Szymon331
      2
      Czekam na testy :)
      Nic to u mnie nie zmieni bo wystarczającej wydajności kartę mam ale, jarać się testami zawsze warto :D
      • avatar
       szymcio30
       1
       Patrząc na sugerowane ceny to 7900XTX będzie rywalizował z....4080. Po prostu wątpię aby tak tanio wycenili karte która miałaby pokonać 4090
       • avatar
        cyna76
        1
        super, tyle że te karty nadają się tylko i wyłącznie do grania , w popularnych silnikach renderujących wydajność AMD to kpina albo nie są obsługiwane, nie wiem gdzie leży problem na tym polu.
        • avatar
         Stashqo
         0
         Czy materiał powstaje we współpracy z AMD? A jeśli tak to czy zostaniemy uczciwie poinformowani jeśli w testach wyjdą problemy z biosem lub sterownikami? Myślę o XTX, ale jak mają mieć zrypane sterowniki to sobie poczekam aż 4080 stanieje.
         • avatar
          szymcio30
          0
          Po raz kolejny AMD próbuje zmusić kupujących, ze ich karty będą działać najszybciej tylko i wyłącznie na ich CPU. Jest to decyzja na niekorzyść konsumenta
          • avatar
           DarkEater
           -1
           Brak ray tracingu i DLSS, Gsync (taki mam monitor), wieczne problemy ze sterownikami. Świadomie wybieram Nvidie, mimo że droższa. Ale rozumiem niektórzy wolą AMD
           • avatar
            Dave911PL
            -3
            Kiedyś mialem R270 to lekkim oc 50 na rdzeniu potrafiła dobijać do 90c, od tego czasu boję się radeona, do tego słabe wyniki z RT.
            • avatar
             Chiczkok
             0
             Mi się wydaje że gracze i tak rzucą się za miesiąc na 4070Ti jeżeli tutaj dobrze wycenią na powiedzmy 800$
             • avatar
              Ruffriders1988
              0
              Jeżeli XT zapewni wydajność 4080-tki w cenie 1500zł mniej lub lepiej biorę w ciemno.